Zuchy zdobyły sprawność policjanta - Dzielnicowy przyjacielem dzieci - KPP Śrem

Dzielnicowy przyjacielem dzieci

Zuchy zdobyły sprawność policjanta

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Śremie gościli w Błociszewie, gdzie rozmawiali z zuchami z 13 Gromady Zuchowej "Słoneczne Bractwo". Funkcjonariusze wręczyli też dzieciom odznaki świadczące o zdobyciu sprawności policjanta i obejrzeli pokaz musztry w ich wykonaniu.

Śremscy dzielnicowi: asp. szt. Bartosz Limański, asp. Tomasz Kolański i sierż. Daria Góra - w sali przy Bibliotece w Błociszewie spotkali się z zuchami z 13 Gromady Zuchowej "Słoneczne Bractwo".

Rozmowa z policjantami okazał się niezmiernie ważna dla zuchów, bowiem była zwieńczeniem ich starań w zdobyciu sprawności policjanta. Dzielnicowi przypomnieli dzieciom zasady i przepisy dotyczące bezpieczeństwa pieszego w ruchu drogowym, mówili też o bezpieczeństwie rowerzystów, o cyberprzemocy oraz innych aspektach bezpieczeństwa dziecka, które może przebywać w bardzo różnych sytuacjach i okolicznościach.

Zuchy zaprezentowały też policjantom pokaz musztry, a na zakończenie obejrzały policyjny radiowóz i zobaczyły jakie jest jego wyposażenie.

/ EK, foto: Biblioteka-Filia Błociszewo /