Dzielnicowi z wizytą u przedszkolaków - Dzielnicowy przyjacielem dzieci - KPP Śrem

Dzielnicowy przyjacielem dzieci

Dzielnicowi z wizytą u przedszkolaków

Dzielnicowi asp. szt. Robert Obarski oraz sierż. szt. Mateusz Snela odwiedzili dzieci z Przedszkoli w Mszczyczynie i Wieszczyczynie. Policjanci rozmawiali z maluchami o tym, jak powinien zachowywać się pieszy w ruchu drogowym oraz podkreślali znaczenie odblasków dla bezpieczeństwa na drodze. Wszystkie przedszkolaki mogły też przymierzyć policyjną czapkę i kamizelkę, a później zobaczyły jak wygląda radiowóz.

Realizując program „Dzielnicowy bliżej nas” policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie odwiedzają także przedszkola w swoich rejonach służbowych.

11 października br. dzielnicowi  asp. szt. Robert Obarski oraz sierż. szt. Mateusz Snela gościli w Przedszkolu w Wieszczyczynie, a wcześniej odwiedzili przedszkolaków w Mszczyczynie.

Policjanci rozmawiali z dziećmi przede wszystkim o tym, jak powinien zachowywać się pieszy w ruchu drogowym i podkreślali znaczenie odblasków dla bezpieczeństwa na drodze. Mundurowi wyjaśniali też najmłodszym, jak należy zachowywać się w kontaktach z obcymi ludźmi i utrwalali z maluchami ważne numery alarmowe.

Dzielnicowi opowiadali też przedszkolakom o zawodzie policjanta oraz specyfice policyjnej służby. Wszystkie przedszkolaki mogły również przymierzyć policyjną czapkę i kamizelkę oraz zobaczyć radiowóz i dowiedzieć się jakie jest jego wyposażenie.

/ Tekst: Ewa Kasińska, foto: Przedszkola w Mszczyczynie i Wieszczyczynie /