Śmigus - dyngus - apelujemy o zdrowy rozsądek i umiar - Prewencja - KPP Śrem

Śmigus - dyngus - apelujemy o zdrowy rozsądek i umiar

policja

Wszyscy chcielibyśmy, aby Święta Wielkanocne były radosne i wesołe. Musimy jednak pamiętać o tym, że to, co dla jednych jest zabawą niekoniecznie musi bawić innych, szczególnie jeśli ci „bawiący się” przekraczają granice tego, co zwykliśmy nazywać zabawą. Dlatego tak ważny jest po prostu zdrowy rozsądek. I o ten zdrowy rozsądek apelujemy w kontekście śmigusa – dyngusa.

W latach minionych nie odnotowaliśmy na terenie powiatu śremskiego jakiś poważniejszych zdarzeń w związku ze śmigusem – dyngusem. Jednak biorąc pod uwagę wydarzenia w skali kraju prosimy rodziców o nadzór nad młodzieżą.

Młodzi ludzie muszą wiedzieć, że tradycja polewania wodą nie jest związana z wylewaniem na przechodniów nadmiernej ilości wody czy też ze zlewaniem wodą przypadkowych osób. Takie chuligańskie zachowania mogą wiązać się z odpowiedzialnością prawną.

Wszystko będzie dobrze, jeżeli bawiły się będą dwie strony, zarówno ta, która polewa wodą, jak i ta, która jest polewana. Tak więc apelujemy o zdrowy rozsądek i umiar.