"Dopalacze niszczą życie" - Prewencja - KPP Śrem

"Dopalacze niszczą życie"

img_2472W całym garnizonie wielkopolskim w dniu 4 września 2015 roku o godz. 10.00 rozpoczęła się inauguracja programu pod nazwą „Dopalacze niszczą życie” ,który jest kolejną inicjatywą podjętą przez wielkopolskich funkcjonariuszy w tym także policjantów naszej komendy.

 

 

 

 

 


Adresatami programu są uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, rodzice, pedagodzy, psychologowie, pracownicy służby zdrowia, a także mieszkańcy województwa wielkopolskiego, w tym także naszego powiatu.

 

dsc04487_kopiowanie

 

Program ma na celu przekazanie wiedzy na temat konsekwencji zdrowotnych, psychologicznych, neurologicznych, społecznych i prawnych zażywania substancji zastępczych i środków odurzających oraz wskazanie sposobów zapobiegania istniejącym zagrożeniom.

W ramach programu kreowane będą wzorce życia wolnego od uzależnień, wskazywane alternatywy dla zażywania narkotyków-dopalaczy oraz możliwości pomagania innym. Program zakłada aktywizowanie młodych ludzi w budowaniu mody na życie wolne od uzależnień i wyposażanie ich w umiejętności projektowania asertywnych zachowań, jak również włączenie do aktywnej pracy grona pedagogicznego placówek oświatowych i psychologów.

 

dsc04519_kopiowanie

 

Spotkanie zostało zorganizowane przy współpracy z Komendy Powiatowej Policji w Śremie, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Śremie przy wsparciu Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie.


W spotkaniu udział wzięli  :


-Komendant Powiatowy Policji w Śremie mł.insp. Zbigniew Rogala,

- Starosta Powiatu Śremskiego Zenon Jahns,

- z Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu mgr.Tomasz Nowatkowski oraz mgr. Marek Kupś

- Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Maria Bychawska

- przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Śremie Pani Elżbieta Poniewierska

- przedstawiciele szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych całego powiatu przy wsparciu i zaangażowaniu dyrekcji  tych placówek oraz nauczycieli.

 

dsc04556_kopiowanie

 

dsc04501_kopiowanie

Policjanci Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii KPP w Śremie będą spotykać się z uczniami szkół i w trakcie całego roku szkolnego przekazywać wiedzę w ramach programu „Dopalacze niszczą życie”.

Kontakt z policjantami pod nr telefonu 612815238 lub 612815200.

 

dsc04505_kopiowanie

 

 

dsc04500_kopiowanie
dsc04528_kopiowanie

 

 

dsc04562_kopiowanie