Wspólne działania Policji, Sanepidu i Straży Leśnej - Prewencja - KPP Śrem

Wspólne działania Policji, Sanepidu i Straży Leśnej

_29.08.15_4Wakacje dobiegają końca. W tym okresie policjanci Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii prowadzili szereg czynności kontrolnych i zapobiegawczych, m. in. z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Straży Leśnej.  

W okresie wakacji, w ramach działań związanych z zabezpieczeniem sezonu letniego, policjanci Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii wspólnie z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej kontrolowali warunki bezpieczeństwa obozów młodzieżowych zorganizowanych na terenie powiatu śremskiego. Funkcjonariusze byli w Mełpinie, Mechlinie, Dolsku oraz w Jaszkowie.

Podczas tych kontroli policjanci prowadzili też pogadanki z młodzieżą oraz opiekunami na temat zasad bezpiecznego wypoczynku. Mówili m. in. o bezpiecznym przebywaniu nad wodą i w wodzie, właściwym poruszaniu się po drogach. Ponadto mundurowi odwiedzali miejsca, gdzie organizowane były półkolonie.

W trakcie trwania wakacji funkcjonariusze zespołu ds. nieletnich wspólnie z pracownikami Sanepidu przeprowadzali również kontrole w lokalach na terenie gminy Śrem pod kątem ewentualnego rozprowadzania tzw. dopalaczy. Prowadzili też kontrole i obserwacje miejsc sprzedaży alkoholu, ze szczególnym zwróceniem uwagi na ewentualną sprzedaż alkoholu osobom małoletnim. Byli w miejscach gromadzenia się nieletnich, aby sprawdzać czy zażywane bądź rozprowadzane są środki zabronione, w tym dopalacze.

Mundurowi z Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii, w ramach współpracy z innymi służbami, także wspólnie ze Strażą Leśną przeprowadzili kontrole obszarów leśnych w rejonach miejscowości Chrząstowo, Łężek oraz Jarosławki pod kątem przeciwdziałania różnym zagrożeniom.

dsc04175_29.08.15_3

dsc04175_29.08.15_2

dsc04175_29.08.15_1

dsc04175_29.08.15_4

dsc04175_29.08.15