Dzielnicowy odzyskał rower, a Komendant wręczył Misia Przyjaciela - Prewencja - KPP Śrem

Dzielnicowy odzyskał rower, a Komendant wręczył Misia Przyjaciela

_05.08.2015

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Śremie odzyskał skradziony rower 7 – letniego Wojtka. Na twarzy chłopczyka pojawił się uśmiech, kiedy zobaczył on nie tylko swój rowerek, ale też Misia Przyjaciela, którego odebrał z rąk mł. insp. Konrada Bartłomiejczaka I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Śremie.

W poniedziałek, 3 sierpnia, około godz. 12.15, w Komendzie Powiatowej Policji w Śremie zgłosiła się śremianka i powiadomiła o tym, że w nocy z 31 lipca na 1 sierpnia br. nieznany sprawca ukradł rower, który ona kupiła swojemu wnukowi. Z zawiadomienia kobiety wynikało także, iż 7 – letni wnuczek Wojtek, jak zwykle w piątek wieczorem zostawił rowerek na podwórzu kamienicy, a następnego dnia rano już nie było jego ulubionego jednośladu.

Sprawą zajął się dzielnicowy, który bardzo szybko wpadł na trop sprawcy kradzieży.  Jak się okazało złodziej zdążył sprzedać jednoślad w śremskim lombardzie.  Policjant odzyskał ulubiony rowerek Wojtka.

Wczoraj, 4 sierpnia, Wojtek ze swoją mamą przyjechał do Komendy Powiatowej Policji w Śremie.  Na twarzy chłopczyka pojawił się uśmiech, kiedy zobaczył on nie tylko swój rowerek, ale też Misia Przyjaciela, którego odebrał z rąk mł. insp. Konrada Bartłomiejczaka I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Śremie. W miłym spotkaniu z Wojtkiem i jego mamą uczestniczyli też: Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Robert Radajewski, dzielnicowy sierż. szt. Michał Nowacki i nadkom. Ewa Kasińska rzecznik śremskiej Policji.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, gdzie policjanci zespołu ds. wykroczeń skierują wniosek o ukaranie złodzieja.

dsc04078_05.08.2015_2

dsc04078_05.08.2015_3

dsc04078_05.08.2015

dsc04078_05.08.2015_1