Mandaty za spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych i nie wydawanie paragonów za sprzedany towar

_jg_22.052014rPolicjanci prowadzili działania pn. Bezpieczny lokal. W samym Śremie odbyły się one wspólnie z pracownikami Urzędu Kontroli Skarbowej z Poznania.

W miniony piątek, 16 maja, wieczorem, policjanci na terenie powiatu śremskiego prowadzili działania pn. Bezpieczny lokal. W samym Śremie odbyły się one wspólnie z pracownikami Urzędu Kontroli Skarbowej z Poznania, którzy nałożyli w trzech śremskich lokalach trzy mandaty na łączną kwotę 5 800 złotych. Mandaty zostały nałożone w lokalach, gdzie ujawniono nie wydawanie paragonu za sprzedany towar  oraz zaniżanie na paragonie kwoty za sprzedany towar.

Przy tej okazji śremscy policjanci kontrolowali miejsca, gdzie może dochodzić do naruszenia przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Między innym funkcjonariusze kontrolowali rejon plaży i działek nad Jeziorem Grzymysławskim, który jest w naszym stałym zainteresowaniu. Tu policjanci nałożyli trzy mandaty karne za spożywanie napojów alkoholowych w miejscach, gdzie jest to zabronione. Ponadto dwa takie mandaty policjanci nałożyli w rejonie lokalu w Śremie.

Poniżej zdjęcia wykonane podczas działań.

dsc08877_jg_22.052014r

dsc08877_jg_22.052014r_1