Bezpiecznie to wiedzieć i znać - Prewencja - KPP Śrem

Bezpiecznie to wiedzieć i znać

_07891_03.03.14r

Śremscy policjanci na czele z mł. insp. Zbigniewem Rogalą Komendantem Powiatowym Policji w Śremie udali się do Poznania na konferencję inaugurującą edukacyjno – profilaktyczny program dla dzieci pn. „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”. Mundurowym towarzyszyły nauczycielki ze śremskiej „czwórki”.

Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci organizujemy i współorganizujemy wiele inicjatyw z zakresu prewencji kryminalnej i profilaktyki ruchu drogowego. Cześć z nich ma charakter długofalowy i cykliczny, tak więc wpisały się już w harmonogram naszych corocznych działań.

Policyjny program edukacyjno – profilaktyczny pn. „Bezpiecznie to wiedzieć i znać” zaproponowany został przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Kuratorium Oświaty w Poznaniu. W miniony piątek, 28 lutego, podczas XVIII Targów Edukacyjnych zorganizowana została konferencja inaugurująca ten projekt.

Konferencja skierowana była do przedstawicieli komend miejskich i powiatowych Policji województwa wielkopolskiego oraz nauczycieli z placówek oświatowych, którzy współpracują z Policją w zakresie realizacji projektów prewencji kryminalnej i profilaktyki ruchu drogowego.

Z ramienia śremskiej Policji w konferencji wzięli udział: mł. insp. Zbigniew Rogala Komendant Powiatowy Policji w Śremie, nadkom. Robert Radajewski, st. asp. Piotr Nowacki i nadkom. Ewa Kasińska.

Ponadto na konferencję zaprosiliśmy Alinę Kaczmarek i Arletę Krysztofiak ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Śremie, które od wielu już lat, jako nauczycielki nauczania początkowego, współpracują ze śremską Policją w zakresie realizacji projektów prewencji kryminalnej i profilaktyki ruchu drogowego.

O realizacji programu pn. „Bezpiecznie to wiedzieć i znać” na terenie powiatu śremskiego będziemy informowali na naszej stronie internetowej.

Fot. Beata Jarczewska

dsc07891_b_03.03.14