Ostrzegamy! - Nie daj się okraść! - Alarmuj nas! - Prewencja - KPP Śrem

Ostrzegamy! - Nie daj się okraść! - Alarmuj nas!

do_domw_jednorodzinnych_2013 W tym tygodniu odnotowaliśmy dwa włamania do domów jednorodzinnych. Do zdarzeń doszło w ciągu dnia, pod nieobecność domowników. W ostatnich tygodniach do podobnych zdarzeń doszło także na terenie innych powiatów województwa wielkopolskiego. Apelujemy o zabezpieczanie mienia i liczymy na wszelkie niepokojące sygnały od mieszkańców.

18 i 20 listopada odnotowaliśmy włamanie do domu jednorodzinnego. 18 listopada do zdarzenia doszło w Ludwikowie /gmina Brodnica/, a wczoraj, 20 listopada odnotowaliśmy włamanie w Śremie na Helenkach.

W obu przypadkach sprawcy, których szukamy, działali w ciągu dnia, pod nieobecność domowników. W Ludwikowie do zdarzenia doszło między godz. 13.00 a 17.30, a w Śremie między godz. 12.00 a 19.00. W obu przypadkach wnętrza domów zostały splądrowane i włamywacze wynieśli pieniądze oraz biżuterię, a w jednym przypadku także laptopy i aparat cyfrowy.

W ostatnich tygodniach do podobnych zdarzeń doszło także na terenie innych powiatów województwa wielkopolskiego. Wiele wskazuje na to, że ta sama grupa włamywaczy zjawiła się u nas.

Ostrzegamy i apelujemy, aby dołożyli Państwo wszelkich starań i w możliwym zakresie zabezpieczyli własne mienie. Bardzo też prosimy o sygnały dotyczące tego, co Państwa być może zaniepokoiło w najbliższym otoczeniu. Prosimy o zgłaszanie nam jeżeli na osiedlu, w okolicy Państwa domów pojawią się obce osoby, nieznane auta. Sprawdzimy to. Przypominamy nr tel. alarmowego do nas – 997.