Podsumowanie projektu "Kabecjanie dają radę", który realizowany był z udziałem śremskiej Policji

dsc08313_08.06.2012 Zakończyliśmy realizację edukacyjnego projektu pn. „Kabecjanie dają radę”, który został objęty honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji. W ramach naszego, lokalnego podsumowania tego przedsięwzięcia podinsp. Piotr Leciejewski Komendant Powiatowy Policji w Śremie podziękował Arlecie Krysztofiak nauczycielce ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Śremie, która była szkolnym koordynatorem wymienionej inicjatywy.

Projekt profilaktyczny pn. „Kabecjanie dają radę” realizowany przez Stowarzyszenie Laboratorium Troski z Krakowa został objęty honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji.

„Kabecjanie dają radę” to opracowana w konwencji bajkowo – fantastycznej akcja edukacyjna dot. szeroko pojętego bezpieczeństwa, a także zdrowia dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Projekt prowadzony jest w oparciu o współpracę z nauczycielami nauczania początkowego oraz z Policją i strażą pożarną.

W październiku 2011r. Komenda Powiatowa Policji w Śremie zwróciła się do Szkoły Podstawowej nr 4 w Śremie z propozycją realizacji w tej placówce wymienionego projektu. Po wstępnych uzgodnieniach szkolnym koordynatorem inicjatywy została nauczycielka nauczania początkowego Arleta Krysztofiak, która od lat zaangażowana jest w realizację organizowanych także przez śremską Policję przedsięwzięć z zakresu prewencji kryminalnej i profilaktyki ruchu drogowego.

W związku z realizacją przedsięwzięcia w śremskiej „czwórce” odbywały się liczne spotkania, także z przedstawicielem śremskiej Policji. W sumie projektem objęto 250 uczniów z klas I, II i III, a jego realizacji podjęło się 11 wychowawców nauczania zintegrowanego.

W miniony wtorek, 5 czerwca podinsp. Piotr Leciejewski Komendant Powiatowy Policji w Śremie podziękował Arlecie Krysztofiak za ogromny wkład włożony w realizację i koordynację na gruncie śremskim projektu „Kabecjanie dają radę”.

Poniżej zdjęcia.

dsc08313_spnr4_08.06.2012

hpim6853_08.06.2012

kabacjanie_08.06.2012