O bezpieczeństwie podczas Świąt - Prewencja - KPP Śrem

O bezpieczeństwie podczas Świąt

dsc09930_policja_2013 Święta Wielkanocne to zawsze wyjątkowy czas w roku. W większości spędzamy je z rodziną. Wyjeżdżamy albo zapraszamy najbliższych do siebie. Z naszej strony  dołożymy wszelkich starań, aby te Święta była dla Państwa bezpieczne i spokojne. Już dziś zwracamy uwagę na kilka istotnych kwestii.

Za Komendą Główną Policji podajemy katalog czynności, które warto wykonać w konkretnych sytuacjach, aby nie stać się ofiarą czynu zabronionego i aby ten wyjątkowy czas w roku był radosny i spokojny.

„Zostawiając nasze domy lub mieszkania puste, pamiętajmy, aby zabezpieczyć kurki z gazem, wodą, dokładnie zamknąć drzwi i okna tak, aby nie stwarzać dogodnych warunków ewentualnym złodziejom. Jeżeli istnieje taka możliwość, poprośmy sąsiadów, aby zerkali na nasze mieszkania i reagowali, kiedy zauważą coś niepokojącego.

Podczas podróży środkami komunikacji publicznej pilnujmy naszych bagaży oraz najcenniejszych rzeczy, jakie przewozimy. W miejscach takich, jak dworce czy przystanki zwracajmy szczególną uwagę na bagaże pozostawione bez opieki. Za każdym razem, gdy taki zauważymy, reagujmy i informujmy o tym służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo. W przypadku, gdy będziemy w posiadaniu większej ilości gotówki, nie trzymajmy jej w jednym miejscu i zawsze starajmy się ją chować w wewnętrznych kieszeniach naszego odzienia.

Jeżeli cokolwiek wyda się nam niepokojące, należy jak najszybciej powiadomić Policję, dzwoniąc pod numer 997. Policjanci będą sprawdzać każdy tego typu sygnał!

Jeżeli zaś wyruszamy w podróż własnym samochodem, pamiętajmy, aby wcześniej sprawdzić stan naszego auta. W ten sposób unikniemy niebezpiecznych sytuacji na drodze spowodowanych usterkami pojazdu.

Podczas postojów, na przykład na stacjach benzynowych, kiedy oddalamy się od samochodu, upewnijmy się, że jest on w odpowiedni sposób zabezpieczony.”