"Nie uciekaj" ... 116 000 - Prewencja - KPP Śrem

"Nie uciekaj" ... 116 000

img-telefon1161Komendant Główny Policji objął honorowym patronatem kampanię Fundacji ITAKA-Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych pn. "Nie uciekaj". W ramach kampanii rozpowszechniana jest m. in. informacja nt. nr 116 000 - to numer telefonu, z którego można skorzystać w sprawie zaginionego dziecka.

Na stronie internetowej Fundacji ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych czytamy:

"Telefon 116 000 jest skierowany do rodziców i opiekunów, którym zaginęło dziecko, do zaginionych dzieci oraz do wszystkich osób, które mogą pomóc w ich odnalezieniu.

Przy telefonie 116 000 pracują specjaliści ITAKI. Poszukujemy zaginionych dzieci: zbieramy i analizujemy sygnały od informatorów, weryfikujemy je i - w razie uzasadnionej konieczności - przekazujemy policji. Włączamy w poszukiwania media, inne organizacje pozarządowe i służby w kraju i na całym świecie. Psycholodzy ITAKI pracujący przy telefonie 116 000 wspierają rodziny zaginionych dzieci o każdej porze dnia i nocy.

116 000 - telefon w sprawie zaginionego dziecka działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Można się do nas dodzwonić z terenu całego kraju: z każdej komórki i każdego telefonu stacjonarnego".

W związku ze zbliżającymi się wakacjami na naszej stronie internetowej powyższa informacja będzie cały czas dostępna na stronie głównej, gdzie po prawej stronie, trzeci od góry jest baner dot. tej sprawy.