"Prowadzę - jestem trzeźwy" - Prewencja - KPP Śrem

"Prowadzę - jestem trzeźwy"

dsc05983_04.2011rKomendant Powiatowy Policji w Śremie podinsp. Piotr Leciejewski odebrał z rąk Burmistrza Śremu Adama Lewandowskiego 200 breloczków, które przekazywane będą kierowcom podczas prowadzonych przez nas działań prewencyjnych.

Zgodnie z Kodeksem karnym prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Nietrzeźwi kierowcy powodują kolizje i wypadki, nawet ze skutkiem śmiertelnym, tak więc stanowią bardzo duże zagrożenie w ruchu drogowym dla wszystkich jego uczestników. W związku z tym nasze działania na drogach ukierunkowane są na ujawnianie takich osób. Nietrzeźwemu kierowcy nie tylko zatrzymujemy prawo jazdy, ale też prowadzimy wobec niego postępowanie karne. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości może grozić nawet kara pozbawienia wolności, czyli kara więzienia. Każdy kierowca powinien też zdawać sobie sprawę z tego, że alkohol powoduje upośledzenie zmysłów. Może m.in.: obniżyć koncentrację, spowolnić czas reakcji, zniekształcić widzenie obrazu, spowodować zmiany w ocenie odległości, zmniejszyć możliwości oceny sytuacji, spowodować efekt podwójnego widzenia. Jest więc szczególnie groźny dla kierowców i uniemożliwia bezpieczną jazdę.

W związku z powyższym po raz drugi włączyliśmy się w ogólnopolską akcję „Prowadzę – jestem trzeźwy”, w ramach której otrzymane breloczki z logo Śremu i napisem „Prowadzę – jestem trzeźwy” będziemy przekazywać kierowcom podczas prowadzonych przez nas działań prewencyjnych.

Poniżej zdjęcia wykonane w związku z akcją.

dsc05983_18.04.2011

dsc05982_18.04.2011r