Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw - Prewencja - KPP Śrem

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

dsc05608_informator_2011Weźmiemy udział w kolejnej edycji Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw, który realizowany będzie od najbliższego poniedziałku, 21 lutego do 26.02.2011r.

W związku z tym od 21 do 26 lutego br., w godz. 7.30 - 15.30 w śremskiej jednostce Policji dyżurował będzie policjant udzielający porad z zakresu procedury prawnej, w szczególności pod kątem pomocy ofiarom przestępstw. Osoby, które zgłoszą się po poradę otrzymają też informator pt. "Czy tylko sąd rozstrzygnie w sporze? Mediacja i sądownictwo polubowne. Zostałem pokrzywdzony przestępstwem i co dalej?"

Ponadto w przyszłym tygodniu, w Punkcie Recepcyjnym śremskiej jednostki będzie też można skorzystać z przewodników zawierających różnorodne porady prawne i wzory pism procesowych.

Przypomnijmy, że zasadniczym celem ogólnopolskiego przedsięwzięcia pn. "Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw" jest zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Kampania ma charakter głównie edukacyjny - chodzi o uświadomienie osobom pokrzywdzonym tego, jakie w obowiązującym porządku prawnym posiadają uprawnienia, a także przekonanie ich, iż nie są sami w trudnej sytuacji.