Do szkolnych bibliotek przekazaliśmy "pakiety edukacyjne" - Prewencja - KPP Śrem

Do szkolnych bibliotek przekazaliśmy "pakiety edukacyjne"

dscf0030_22.12.10Wczoraj przeprowadziliśmy ostatnie w tym roku przedsięwzięcie edukacyjne, które zorganizowaliśmy wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Śremie.  Jego adresatami były samorządy uczniowskie ze szkół ponadgimnazjalnych znajdujących się na terenie powiatu śremskiego, które zostały zaproszone do naszej Komendy. Uczniom przekazaliśmy wiedzę dot. różnych aspektów bezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa w sieci. A ponadto do szkolnych bibliotek przekazaliśmy tzw. „pakiety edukacyjne” składające się z wybranych, obowiązujących aktów prawnych oraz okolicznościowej publikacji o naszej jednostce i jej historii.

Uczestników spotkania powitał nadkom. Konrad Bartłomiejczak I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Śremie. Następnie kom. Robert Radajewski Naczelnik Wydziału Prewencji przedstawił stan przestępczości odnotowanej na terenie powiatu śremskiego podkreślając, iż w tym roku mamy najlepszą, od kilku lat, wykrywalność - ponad  90%. W dalszej kolejności głos zabrał mł. asp. Michał Migodziński z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą, który skupił się głównie na problematyce prawa autorskiego w internecie. W sumie temat bezpieczeństwa w sieci zdominował całe przedsięwzięcie, bowiem staraliśmy się przekazać młodzieży jak najwięcej cennych wskazówek.  

W drugiej części spotkania kom. Ewa Kasińska rzecznik śremskiej Policji omówiła zawartość przekazywanych wydawnictw zachęcając jednocześnie do lektury. W tym miejscu warto dodać, że wśród przekazanych pozycji znalazło się np. aktualne "Prawo autorskie" z komentarzem zawierające najnowsze orzecznictwo.

Na zakończenie podinsp. Piotr Leciejewski Komendant Powiatowy Policji w Śremie i Wioleta Jastrząbek Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego przekazali młodzieży tzw. "pakiety edukacyjne" składające się właśnie z wybranych przez nas, obowiązujących aktów prawnych oraz okolicznościowej publikacji o naszej jednostce i jej historii.

Poniżej zdjęcia ze spotkania wykonane przez Elżbietę Kowalak z Klubu Relax Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie.

dscf0011_22.12.10

dscf0012_22.12.10

dscf0023_22.12.10

dscf0024_22.12.10

dscf0031_22.12.10

dscf0032_22.12.10

dscf0041_22.12.10

dscf0049_22.12.10