Spotykamy się z uczniami - Prewencja - KPP Śrem

Spotykamy się z uczniami

dsc05474_spotkanie_02.12.2010W  ramach realizacji policyjnych i rządowych programów prewencyjnych przez cały rok szkolny spotykamy się z uczniami szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Głównym celem naszych spotkań z dziećmi i młodzieżą jest edukacja prawna, rozmawiamy też o różnych zagrożeniach, ich ewentualnych skutkach, wskazujemy gdzie, w razie potrzeby, szukać pomocy, ...

Śremska policja od wielu już lat, realizując programy: "Bezpieczna Szkoła", Uwaga Zagrożenie", "Razem bezpieczniej", "Z Pyrkiem bezpieczniej", spotyka się z uczniami wszystkich szkół z terenu naszego powiatu.

W zależności od wieku uczniów lub też występujących aktualnie w danej szkole potrzeb uzależniona jest tematyka danego spotkania. W tym roku szkolnym większość lekcji, które przeprowadziliśmy dotyczyła bezpieczeństwa na drodze bądź też problematyki bezpieczeństwa i właściwych zachowań w sieci.

Jednak bez względu na poruszane tematy zawsze głównym celem spotkań, które prowadzimy jest edukacja w zakresie bezpiecznych zachowań, uświadamienie dzieci i młodzieży, a poprzez to przeciwdziałanie i zapobieganie zachowaniom niewłaściwym.

Obecnie w przeprowadzanie edukacyjnych spotkań z uczniami włączył się także nadkom. Konrad Bartłomiejczak I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Śremie.

Poniżej zdjęcie wykonane dziś w jednej ze śremskich szkół ponadgimnazjalnych. Pozdrawiamy wszystkich uczniów klasy, z którą się spotkaliśmy.

dsc05473_spotkanie_02.12.2010