Jak upośledzone zostają zmysły po spożyciu alkoholu - Prewencja - KPP Śrem

Jak upośledzone zostają zmysły po spożyciu alkoholu

turniej_31.10.2010Jak upośledzone zostają zmysły po spożyciu alkoholu mogli przekonać się uczestnicy kolejnej już edycji Turnieju Piłki Nożnej z Elementami Bezpieczeństwa.

To edukacyjno - sportowe przedsięwzięcie odbyło się dziś, na "orliku" w Parku Miejskim w Śremie. Tradycyjnie już włączyliśmy się w organizację tej inicjatywy.

Na nasze zaproszenie odpowiedziało siedem tzw. "dzikich drużyn", które rozegrały, systemem każdy z każdym, 21 spotkań. 

Najlepszą drużyną turnieju okazał się zespół "Orły Bogdana", II miejsce zajęli "Anonimowi Alkoholicy", III "Mórka", IV "Yellow Bahama", V "Wędliniarstwo Śrem", VI "Bezimienni" i VII "Wielkopolska Team". Królem strzelców został Maciej Czubak zdobywca 15 bramek.

W trakcie turnieju młodym sportowcom zaproponowaliśmy też udział w slalomie w ALKOgoglach. Głównym celem przygotowanych przez nas ćwiczeń było zwrócenie uwagi piłkarzy na działanie alkoholu na organizm człowieka. Poprzez wykorzystanie ALKOgogli, które symulują zaburzenia, jakich doznaje przeciętna osoba po spożyciu alkoholu zawodnicy mogli przekonać się, jak upośledzone zostaja zmysły, kiedy człowiek jest w stanie nietrzeźwości.

Komenda Powiatowa Policji w Śremie zorganizowała turniej wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Śremie, Szkolnym Związkiem Sportowym, Autonomiczną Sekcją Piłki Nożnej Śremskiego Klubu Sportowego Warta Śrem, Radą Programu Bezpieczne Miasto, Klubem Relax Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Spółką Śremski Sport.

Na zakończenie imprezy każdy otrzymał medal i upominek, które wręczali: nadkom. Konrad Bartłomiejczak I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Śremie, Zbigniew Broniarz Prezes ASPN ŚKS Warta Śrem, Stanisław Płociennik Prezes Szkolnego Związku Sportowego i Bolesław Wośkowiak Prezes ŚKS Warta Śrem.

Fot. Elżbieta Kowalak - Klub Relax Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie

dscf9554

dscf9557

dscf9583

dscf9575

dscf9631

dscf9634

dscf9638

dscf9660