AKCJA NIELAT - Prewencja - KPP Śrem

AKCJA NIELAT

policja_odznaka 

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Śremie podsumowali akcję „NIELAT”

 

Działania przeprowadzone były w dniu 11/12 sierpnia 2010 roku w godz. 14-2 na terenie Naszego Powiatu i miały na celu przeciwdziałanie wszelkim zagrożeniom, jakie mogą spotkać nieletnich oraz ujawnianie przypadków łamania prawa przez nieletnich a także na ich szkodę. W czasie akcji policjanci OPI- Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego, Rewiru Dzielnicowych oraz Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii KPP w Śremie wylegitymowali 72 osoby w tym 43 nieletnich, nie ujawniając nieletnich sprawców czynów karalnych oraz zagrożonych demoralizacją.

Nie odnotowano nieletnich znajdujących się pod wpływem alkoholu bądź podobnie działającego środka. Skontrolowano także 21 placówek handlowych i 8 lokali gastronomicznych pod kątem sprzedaży alkoholu osobom poniżej 18 roku życia. Spenetrowano również 28 miejsc gromadzenia się zdemoralizowanych nieletnich, miejsc zagrożonych przestępczością, patologiami, zakłóceniami bezpieczeństwa i porządku publicznego.

W trakcie akcji nałożono 3 mandaty karne na kwotę 300 zł ( ukarano osoby dorosłe ) za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, oraz pouczono 10 osób za wykroczenia porządkowe. Przeprowadzono 7 interwencji publicznych w tym 6 w Śremie i 1 na terenie gminy Dolsk.

Działania takie prowadzone są i będą w dalszym ciągu celem zminimalizowania popełniania czynów karalnych przez nieletnich oraz uświadamiania młodym osobom zagrożeń.

Wszystkie osoby które posiadają jakąkolwiek wiedzę na temat łamania prawa przez nieletnich oraz ich złego zachowania proszone są o kontakt z policjantami Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Śremie pod nr telefonu 61-28-15-238.