Bezpieczne zakończenie roku szkolnego - Prewencja - KPP Śrem

Bezpieczne zakończenie roku szkolnego

zakonczenie_roku_szkolnego_2010 Jutro, po wręczeniu świadectw, WAKACJE. Dla uczniów wszystkich szkół to wspaniały czas wypoczynku i zabawy. Czas radości i beztroski może być również czasem szalonych pomysłów, nawet takich, które zagrażają życiu i zdrowiu. Dlatego Policja, w związku z zakończeniem roku szkolnego, będzie prowadziła na terenie powiatu śremskiego wzmożone działania prewencyjno – porządkowe. Przypominamy więc o właściwym zachowaniu się tego dnia, bowiem  już wczoraj interweniowaliśmy w związku ze spożywaniem alkoholu i paleniem papierosów przez gimnazjalistów. Do rodziców apelujemy o wzmożenie czujności.

Była godz. 15.15, kiedy policjanci zespołu zajmującego się problematyką nieletnich udali się do śremskiego szpitala, gdzie został przewieziony 13 – letni mieszkaniec Śremu. Wszystko wskazywało na to, że chłopak jest w stanie silnego upojenia alkoholowego, został przewieziony do szpitala w Poznaniu. Sprawę cały czas badają funkcjonariusze zespołu ds. nieletnich. Również wczoraj, w miejscu grupowania się młodzieży, za jedną ze szkół policjanci legitymowali uczniów w wieku gimnazjalnym, którzy palili papierosy.

Jutro, nasza służba patrolowa będzie koncentrowana w tych miejscach, gdzie może gromadzić się młodzież i może dojść do naruszeń prawa. Apelujemy więc do wszystkich uczniów, aby przestrzegali przepisów prawa, a także ogólnie przyjętych zasad. Przypominamy też o ewentualnych konsekwencjach i o tym, że nieletni odpowiadają w myśl "Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich".

Wszystkim życzymy bezpiecznych wakacji i takiego wypoczynku, który pozwoli zgromadzić siły na kolejny rok szkolny!