Pierwszy dzień wiosny - WIOSNA 2010 - Prewencja - KPP Śrem

Pierwszy dzień wiosny - WIOSNA 2010

wiosna_21.03.10Długo czekaliśmy na wiosnę. Ta kalendarzowa rozpocznie się w ten weekend, a dziś za oknem w końcu też widać nadchodzące, miejmy nadzieję, ocieplenie.

Jak co roku, w związku z obchodami pierwszego dnia wiosny i niebezpieczeństwem wystąpienia zakłóceń spokoju i innych naruszeń prawa, śremska Policja przeprowadzi działania prewencyjno - porządkowe WIOSNA 2010.

Pierwszy dzień wiosny obchodzony też jest jako dzień wagarowicza, ale miejmy nadzieję, że podobnie jak w latach minionych w powiecie śremskim nie wystąpią większe zakłócenia spokoju i porządku. Będziemy czuwali, a właściwie już przeprowadzamy rozpoznanie w zakresie formy zajęć planowanych przez szkoły i inne instytucje na 19 i 22 marca br., bowiem pierwszy dzień wiosny jest w tym roku dniem wolnym od nauki. Od 19 do 22 marca nasza służba patrolowa będzie koncentrowana w tych miejscach, gdzie może gromadzić się młodzież i może dojść do naruszeń prawa. Apelujemy więc do wszystkich uczniów, aby przestrzegali przepisów prawa, a także ogólnie przyjętych zasad. Przypominamy też o ewentualnych konsekwencjach i o tym, że nieletni odpowiadają w myśl "Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich". Jeżeli pójdziecie topić "marzannę" pamiętajcie też o wszystkich zasadach związanych z bezpieczeństwem pieszego w ruchu drogowym. Życzymy wesołego, a zarazem bezpiecznego pierwszego dnia wiosny.