Nietypowy patrol w punktach skupu złomu - Prewencja - KPP Śrem

Nietypowy patrol w punktach skupu złomu

dsc01609_27.11.09rNietypowy patrol odwiedzał w miniony piątek, 27 listopada br. punkty skupu złomu w powiecie śremskim. W jego skład wchodzili policjanci Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Jerzy Kaczmarek Główny Specjalista ds. Jakości Sieci i Usług Telekomunikacji Polskiej.

Śremscy policjanci od kilku lat, cyklicznie kontrolują punkty skupu złomu w naszym powiecie pod kątem legalności i źródła pochodzenia znajdujących się tam materiałów metalowych. Tym razem obok przedmiotowej kontroli przedstawiciel Telekomunikacji przekazał w punktach skupu złomu kilka informacji dotyczących problematyki skupowania złomu telekomunikacyjnego, urządzeń i innych elementów pochodzących z kradzieży dokonywanych na szkodę Telekomunikacji Polskiej.  Wręczał też  materiały prewencyjne opracowane celem przedstawienia sposobów rozpoznawania elementów sieci i urządzeń telekomunikacyjnych pochodzących z kradzieży.  Materiały te zawierały także informacje na temat odpowiedzialności za skup złomu, który pochodzi z kradzieży. Na zakończenie wspólnych działań celem ich omówienia z przedstawicielem Telekomunikacji Polskiej spotkał się kom. Robert Radajewski kierujący Wydziałem Prewencji. 

Trzeba też dodać, że podczas przedmiotowych kontroli nie odnotowano żadnych nieprawidłowości. Ponadto od dłuższego czasu nie odnotowaliśmy też na terenie powiatu śremskiego kradzieży sieci i urządzeń telekomunikacyjnych.

Poniżej zdjęcie wykonane podczas rozmowy przedstawiciela Telekomunikacji Polskiej z kom. Robertem Radajewskim kierującym Wydziałem Prewencji.

dsc01611_27.11.09_skup