Uzależnienia - nie bądź obojętny! - Prewencja - KPP Śrem

Uzależnienia - nie bądź obojętny!

plakat_uzalenieniaKomenda Wojewódzka Policji w Poznaniu i Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego ogłaszają konkurs fotograficzny pod hasłem: „Uzależnienia – nie bądź obojętny!”.

Każdy, kto ukończył 18, a nie przekroczył jeszcze 25 lat, mieszka bądź uczy się na terenie Wielkopolski może teraz wziąć torbę z aparatem i wyruszyć w plener, szukając tam odpoczynku, oderwania od pędzącej rzeczywistości, a przy okazji - oryginalnego pomysłu spełniającego kryteria konkursu. Uzależnienia coraz bardziej dotykają młodych ludzi. Niejednokrotnie są dla nich jedynym wyznacznikiem egzystencji. Razem z młodymi ludźmi chcemy to zmienić! Proponujemy więc alternatywną, bardzo aktywną i pożyteczną formę spędzania wolnego czasu. Wyrażamy nadzieję, że dla wielu będzie ona bakcylem do zgłębiania sztuki fotografii i zarażania tą pasją innych. Pomaga nam w tym formuła konkursu, zgodnie z którą do oceny kwalifikowane będą tylko te fotografie, które wykonane zostaną dopiero po ogłoszeniu konkursu, a na dodatek przedstawiać będą rzeczywistość w sposób bezpośredni.

Ukazanie poprzez fotografię zewnętrznych przejawów różnych uzależnień, a zwłaszcza alkoholizmu i narkomanii, podjęcie próby przełamania społecznej obojętności, napiętnowanie przyzwolenia na niektóre zachowania niezgodne z prawem i odbiegające od ogólnie przyjętych norm i zwyczajów, a przede wszystkim aktywizacja i pozyskanie młodzieży do budowania frontu przeciwdziałania uzależnieniom to główne cele organizowanego przez Wielkopolską Policję i Urząd Marszałkowski konkursu.

Konkurs rozpoczyna się w dniu 15 września 2009 r. Ostateczny termin nadsyłania prac upływa z dniem 30 listopada 2009 r. Autorom trzech najlepszych prac Komisja Konkursowa wręczy atrakcyjne nagrody rzeczowe. Szczegóły w Regulaminie Konkursu i innych plikach, zamieszczonych na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu - www.wielkopolska.policja.gov.pl pod zakładką Prewencja. Prosimy o uważne przeczytanie Regulaminu. Pomimo tego, że wydaje się on na pierwszy rzut oka bardzo skomplikowany, w rzeczywistości spełnienie jego warunków jest niezwykle proste.

Materiał z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu

Regulamin i dokumenty można pobrać tutaj:

http://www.wielkopolska.policja.gov.pl/prewencja/index.php?option=com_content&task=view&id=239&Itemid=2