O bezpieczeństwie na drodze - Prewencja - KPP Śrem

O bezpieczeństwie na drodze

dsc_bnd5535Wczoraj, 23 kwietnia odbyła się VII już edycja Międzyszkolnego Konkursu Komunikacyjnego „Bezpiecznie na drodze”. Uczniowie klas III z ośmiu szkół podstawowych ze Śremu i gminy Śrem mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu podstawowych przepisów ruchu drogowego.

Od samego początku współorganizatorem przedsięwzięcia jest Komenda Powiatowa Policji w Śremie.

Siedem lat temu konkurs po raz pierwszy został zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 4 w Śremie, a zainicjowały go nauczycielki nauczania początkowego z tej placówki oświatowej. Już wówczas do realizacji przedsięwzięcia zaproszono policjantów Komendy Powiatowej Policji w Śremie. Wspólnie stwierdziliśmy, że to cenna inicjatywa i warto ją kontynuować.

Druga edycja konkursu, a także wszystkie kolejne odbyły się już w Klubie Relax w Śremie, który dołączył do grona współorganizatorów tej inicjatywy. Z czasem do współpracy zaprosiliśmy także Radę Programu Bezpieczne Miasto w Śremie oraz śremską Straż Miejską.

Wczoraj w Klubie Relax gościliśmy osiem drużyn reprezentujących szkoły podstawowe ze Śremu i gminy Śrem. Dzieci przygotowywały odpowiedzi na różne zadania, które dotyczyły podstawowych przepisów ruchu drogowego, a następnie przygotowały tematyczne prace plastyczne. Gościem specjalnym konkursu był sierż. Pyrek maskotka wielkopolskiej Policji.

 Na zakończenie VII już edycji przedsięwzięcia z ramienia śremskiej Policji nagrody dzieciom wręczali nadkom. Piotr Leciejewski Komendant Powiatowy Policji w Śremie oraz asp. szt. Zbigniew Broniarz Kierownik Referatu Ruchu Drogowego.

dsc_kbnd5422

  dsc_kbnd5530

dsc_kbnd5426

dsc_kbnd5424

dsc_kbnd5431

  dsc_kbnd5430

dsc_kbnd5549

dsc_kbnd5555

dsc_kbnd5535