Śremscy policjanci sprawdzili blisko 2000 zgłoszeń od internautów - Mapy zagrożeń - KPP Śrem

Mapy zagrożeń

Śremscy policjanci sprawdzili blisko 2000 zgłoszeń od internautów

Przez 3 lata, za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, do Komendy Powiatowej Policji w Śremie wpłynęły 1952 informacje od internautów. Aż 603 zgłoszenia dotyczyły przekraczania dozwolonej prędkości, a 440 zgłoszeń nieprawidłowego parkowania. Wszystkie sygnały od mieszkańców są przez policjantów skrupulatnie sprawdzane, a w przypadku potwierdzenia zgłoszenia mundurowi starają się wyeliminować dane zagrożenie.

Przypomnijmy, że od 20 września 2016r. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa dla województwa wielkopolskiego. Za jej pośrednictwem mieszkańcy mogą anonimowo przekazywać Policji informacje o niepokojących ich zjawiskach z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Wszystkie sygnały od mieszkańców, które wpływają do Komendy Powiatowej Policji w Śremie za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, są przez policjantów skrupulatnie sprawdzane.

Od 20 września 2016 roku do 1 listopada br., czyli przez ponad 3 lata, za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, do Komendy Powiatowej Policji w Śremie wpłynęły 1952 informacje od internautów. Aż 603 zgłoszenia dotyczyły przekraczania dozwolonej prędkości, a 440 zgłoszeń nieprawidłowego parkowania.

Cały czas zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i do zgłaszania nam  ujawnionych nieprawidłowości i naruszeń prawa. W przypadku potwierdzenia zgłoszenia mundurowi podejmują czynności mające na celu wyeliminowanie danego zagrożenia.

Jeszcze raz zwracamy uwagę na to, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy temu, aby zgłaszać potrzebę pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 997 i 112.

W przypadku pytań, wątpliwości związanych z obsługą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także uwag do funkcjonalności mapy prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: kmzb@policja.gov.pl 

Poniżej znajdują się szczegółowe dane z KMZB dot. powiatu śremskiego za okres 20.09.2016r. - 01.11.2019r. przygotowane przez Wydział Prewencji KPP w Śremie.

/ Ewa Kasińska / PG / RB /