O debacie w Dolsku - Debaty społeczne - KPP Śrem

Debaty społeczne

O debacie w Dolsku

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zorganizowali w Dolsku kolejną debatę społeczną, która odbyła się w miejscowej Sali Widowiskowej. Mieszkańcy podczas spotkania poruszali głównie tematy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Szef śremskiej Policji podsumowując debatę mówił o uruchomieniu Posterunku Policji, o przełączeniu numeru alarmowego 997 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego oraz wyjaśnił zasady działania aplikacji mobilnej Moja Komenda.

6 grudnia br. w Sali Widowiskowej w Dolsku odbyła się kolejna debata społeczna zorganizowana przez śremską Policję w ramach cyklu spotkań „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ”.

Zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Śremie insp. Sławomira Jądrzaka do udziału w spotkaniu przyjęli przedstawiciele władz samorządowych - Wicestarosta Śremski Piotr Ruta, Burmistrz Dolska Barbara Wierzbińska i Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Dolsk Romuald Nawrot.

Debatę rozpoczęło wystąpienie Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Śremie kom. Adama Kaźmierczaka, który przedstawił stan bezpieczeństwa na terenie gminy Dolsk, mówił o aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz przedstawił dzielnicowych gminy Dolsk.

W dalszej części spotkania przyszedł czas na pytania od mieszkańców. Głównie poruszali oni kwestie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. W tym zakresie szef śremskich stróżów prawa zaproponował odrębne spotkanie, podczas którego szczegółowo zostaną przeanalizowane zgłoszone zagrożenia i omówione możliwości przeciwdziałania tym problemom.

Debatę podsumował Komendant Jądrzak. Poinformował on o uruchomieniu Posterunku Policji w Książu Wielkopolskim, którego funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo mieszkańców gmin Dolsk i Książ Wlkp. Szef śremskich stróżów prawa mówił również o ustaleniach z Panią Burmistrz Dolska, które dotyczą przekazania przez gminę Dolsk pomieszczenia dla dzielnicowych. Chodzi o to, aby mieszkańcy wiedzieli, że w konkretnym dniu tygodnia, o stałej godzinie dzielnicowy będzie w Dolsku i będą oni mogli do niego przyjść żeby porozmawiać. Insp. Sławomir Jądrzak szczegółowo wyjaśnił też zasady działania aplikacji mobilnej Moja Komenda oraz poinformował o przełączeniu numeru alarmowego 997 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Na zakończenie spotkania wszyscy jego uczestnicy otrzymali kamizelki odblaskowe.

/ Ewa Kasińska /