Nie dajmy szans włamywaczom - video - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Nie dajmy szans włamywaczom - video

Data publikacji 07.12.2020

W ostatnim czasie doszło w powiecie śremskim do trzech włamań do domów jednorodzinnych. Podczas nieobecności domowników sprawcy, których szukamy, wynieśli głównie pieniądze i biżuterię. Nie dajmy szans włamywaczom!

W okresie przedświątecznym jesteśmy zabiegani, skoncentrowani na przygotowaniach do Świąt, ale trzeba też pamiętać o tym, że właśnie w tym czasie aktywniej działają przestępcy. Zarówno Ci, którzy specjalizują się w przestępstwach dokonywanych w sieci, jak i ci, którzy działają w tzw. realu, najczęściej to włamywacze do domów. W ostatnim czasie na terenie powiatu śremskiego doszło do trzech włamań do domów. Podczas nieobecności domowników sprawcy, których szukamy, wynieśli głównie pieniądze i biżuterię.

Nie dajmy szans włamywaczom!

Czas mamy trudny. Niektórzy mają problemy finansowe, ale eksperci podkreślają, że na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać. Tak więc jeżeli finanse pozwalają, to na pewno opłaca się zainwestować w rolety antywłamaniowe, atestowane zamki, alarm połączony z monitoringiem, czujniki ruchu i dobre oświetlenie terenu.

Pamiętajmy, złodziej, typując dom do włamania, wybierze ten z zabezpieczeniami łatwiejszymi do pokonania! Warto więc zainwestować w zabezpieczenia. Tym bardziej, że zdaniem psychologów ofiary włamań mogą doświadczać stanów lękowych, cierpieć na bezsenność i bóle głowy.

Tak więc, w miarę finansowych możliwości, bardzo zachęcamy do właściwego zabezpieczenia dobytku. W tym celu warto też obejrzeć załączony poniżej filmik.

/ Ewa Kasińska, filmik: www.policja.pl /

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 19.17 MB)