Odpowiedzialne zakupy - video - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Odpowiedzialne zakupy - video

Data publikacji 05.12.2020

Policjanci i pracownicy sanepidu wznowili wspólne kontrole miejsc, gdzie robimy zakupy, w szczególności służby odwiedzają duże centra handlowe. Wszyscy musimy pamiętać, że najskuteczniejszą metodą walki z pandemią pozostaje dystans społeczny, zasłanianie ust i nosa oraz częsta dezynfekcja rąk. Zasłanianie ust i nosa pozwala uchronić przed wirusem siebie, ale także innych. W tych trudnych czasach wszyscy musimy wykazać się odpowiedzialnością.

W okresie przedświątecznym zauważamy wzmożony ruch w sklepach i centrach handlowych. Zakupy mają odbywać się w reżimie sanitarnym: w sklepach określona liczba klientów, obowiązkowe odkażanie rąk oraz zasłanianie nosa i ust. W związku z tym, policjanci wspólnie ze służbami sanitarnymi kontrolują te miejsca i sprawdzają, czy przepisy, chroniące nasze życie i zdrowie, są przestrzegane.

Przypominamy:

  • CENTRA HANDLOWE I SKLEPY WIELKOPOWIERZCHNIOWE

W placówkach handlowych, na targu lub poczcie, obowiązuje limit klientów:

1 os/10 m2 – w sklepach do 100 m2

1 os/15 m2  – w sklepach powyżej 100 m2

Uwaga! Od 28 listopada, w ścisłym reżimie sanitarnym otwarte są galerie handlowe i parki handlowe. Wyjątek stanowi działalność sal zabaw, których funkcjonowanie zostaje zawieszone.

Obowiązuje do: 27 grudnia 2020 r.

 

  • GODZINY DLA SENIORÓW

Od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 12:00 w sklepie, drogerii, aptece oraz na poczcie mogą przebywać wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia.

Wyjątkiem jest sytuacja, gdy wydanie produktu leczniczego, wyrobu medycznego albo środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego następuje w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.

Uwaga! 24 grudnia nie obowiązują godziny dla seniorów.

Obowiązuje do: 27 grudnia 2020 r.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 34.31 MB)