Przypominamy – dzielnicowi dyżurują również w Urzędzie - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Przypominamy – dzielnicowi dyżurują również w Urzędzie

Data publikacji 08.09.2020

Wszystkim zainteresowanym przypominamy o tym, że dzielnicowi opiekujący się rejonem gminy Dolsk w każdy czwartek czekają na mieszkańców w budynku Urzędu Miasta i Gminy w Dolsku.

Przypomnijmy, że Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak oraz Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk Barbara Wierzbińska ustalili, że dzielnicowi z ksiąskiego Posterunku Policji, którzy opiekują się gminą Dolsk będą też pełnili dyżury w dolskim magistracie.

W każdy czwartek, od 18.00 do 19.00, policjanci czekają na mieszkańców w sali nr 5, która mieści się na parterze budynku Urzędu Miasta i Gminy w Dolsku /Plac Wyzwolenia 4/.

Oczywiście może się zdarzyć, że potrzeby służby będą takie, aby dyżurujący dzielnicowy pilnie realizował inne czynności wówczas bardzo prosimy o kontakt telefoniczny:

st. asp. Zbigniew Barcz – nr tel.: 516 953 984

mł. asp. Mateusz Snela – nr tel.: 516 953 994

Przy tej okazji przypominamy też o tym, że bardzo szybko można sprawdzić swojego dzielnicowego i skontaktować się z nim poprzez aplikację „Moja Komenda”, która jest pierwszym mobilnym przewodnikiem po polskich jednostkach Policji przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Warto pamiętać również o działaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Za jej pośrednictwem mieszkańcy mogą anonimowo przekazywać Policji informacje o niepokojących ich zjawiskach z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa. Policjanci cały czas zachęcają do korzystania z tego internetowego narzędzia i do zgłaszania ujawnionych nieprawidłowości i naruszeń prawa. Wszystkie sygnały od internautów są przez śremskich funkcjonariuszy skrupulatnie sprawdzane, a w przypadku potwierdzenia zgłoszenia mundurowi podejmują czynności mające na celu wyeliminowanie danego zagrożenia.

/ Ewa Kasińska /