UWAGA! OSTRZEGAMY! - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

UWAGA! OSTRZEGAMY!

Data publikacji 20.08.2020

Oszuści znowu atakują w Wielkopolsce, tym razem seniorka w Pile straciła oszczędności swego życia - 200 tysięcy złotych. APELUJEMY DO SENIORÓW Z POWIATU ŚREMSKIEGO - NIE DAJCIE SIĘ OSZUKAĆ! Krewni osób starszych – dzieci i wnuki, powinni również uświadamiać swoich seniorów o sposobach działania przestępców.

Niestety, mimo licznych i częstych policyjnych komunikatów, kampanii społecznych i zaangażowania różnych instytucji i mediów w nagłaśnianie kolejnych spraw, seniorzy nadal padają ofiarami oszustów, którzy działają metodami na tzw. „wnuczka” czy „policjanta”.

Tym razem jedna z seniorek powiatu pilskiego straciła oszczędności swojego życia. Sprawca wyłudził od niej 200 tysięcy złotych. Kobieta otrzymała telefon od rzekomego policjanta z informacją, że najbliższa jej osoba spowodowała śmiertelny wypadek i jedynie natychmiastowe wpłacenie kaucji pozwoli uniknąć kary. Niestety 64-letnia mieszkanka powiatu pilskiego uwierzyła oszustom w zmyśloną historię i przekazała im 200 tysięcy złotych.

PO RAZ KOLEJNY POLICJANCI APELUJĄ DO SENIORÓW O NIEPRZEKAZYWANIE PIENIĘDZY OSOBOM, KTÓRE PODAJĄ SIĘ ZA FUNKCJONARIUSZY.

Krewni osób starszych – dzieci i wnuki, powinni również uświadamiać swoich seniorów o sposobach działania przestępców. Apelujemy więc do tych z Państwa, którzy w rodzinie mają osoby starsze, mieszkające samotnie. Trzeba rozmawiać z tymi osobami, NAWET WÓWCZAS JEŻELI NIEDAWNO UŚWIADAMIAŁO SIĘ IM ZAGROŻENIE.

/ Ewa Kasińska /