Powitanie lata - życzymy bezpiecznych wakacji! - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Powitanie lata - życzymy bezpiecznych wakacji!

Data publikacji 01.07.2020

Policjanci z zespołu ds. profilaktyki witali lato wspólnie ze Śremskim Ośrodkiem Kultury, Klubem Relax i mieszkańcami Śremu. Wśród wielu przygotowanych atrakcji były także policyjne propozycje … Wszystkim mieszkańcom powiatu śremskiego życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!

W minioną sobotę, 27 czerwca, policyjni profilaktycy ze śremskiej Komendy wzięli udział w przedsięwzięciu pn. „Powitanie lata 2020”, które organizował Śremski Ośrodek Kultury oraz Klub Relax Spółdzielni Mieszkaniowej.

Impreza odbywała się w pięknych okolicznościach przyrody, w słonecznym ogrodzie Śremskiego Ośrodka Kultury. Wśród wielu przygotowanych atrakcji były także policyjne propozycje.

Mundurowi zapraszali maluchy na wielką, edukacyjną grę planszową z zasadami ruchu drogowego. Gra jest tak przygotowana, aby w niecodzienny, przystępny sposób rozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie na drodze, zwracać ich uwagę na znaki drogowe i inne uregulowania związane z właściwymi zachowaniami w ruchu drogowym. Przy tym jest też sportowa rywalizacja i dużo uśmiechu.

Najmłodsi z ochotą wsiadali także do policyjnego radiowozu i oglądali jego wyposażenie.

Przedsięwzięcie było dla funkcjonariuszy również świetną okazją do rozmów z opiekunami dzieci. Dotyczyły one głównie zasad bezpiecznego spędzania urlopu w różnych miejscach - nad wodą, w górach, na działce, u znajomych ...

Wszystkim mieszkańcom powiatu śremskiego życzymy bezpiecznych i udanych wakacji!

/ Tekst: Ewa Kasińska, foto: ŚOK, Klub Relax /