Kierujący na podwójnym gazie ujęty przez poszukiwanego recydywistę - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Kierujący na podwójnym gazie ujęty przez poszukiwanego recydywistę

Data publikacji 29.06.2020

Wczoraj, policjanci śremskiej drogówki zatrzymali dwóch mężczyzn. Pierwszy z nich prowadził samochód mając blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Drugi ujął tego nietrzeźwego kierowcę, jednak okazało się, że jest poszukiwany przez sąd, bowiem nie stawia się do odbycia kary pozbawienia wolności za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości pomimo wcześniejszego już skazania za to przestępstwo.

28 czerwca br., o godz. 20.24, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że na terenie wioski w gminie Książ Wielkopolski jakiś kierowca przyjechał do sklepu pijany i zgłaszający zabrał mu kluczyki.

Sprawą zajęli się policjanci drogówki. Okazało się, że kierujący VW Passatem, 58-letni mieszkaniec gminy Śrem, był tak upojony alkoholem, że badanie stanu trzeźwości na miejscu było niemożliwe. Po przewiezieniu do Komendy 58-latek miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Skrajnie nieodpowiedzialny kierowca trafił do policyjnego aresztu.

Mundurowi zatrzymali także zgłaszającego, 34-letniego mieszkańca gminy Książ Wielkopolski. Oczywiście bezdyskusyjna jest wzorowa obywatelska postawa i reakcja tego mężczyzny na upojonego alkoholem kierowcę, któremu nie pozwolił odjechać. Jednak 34-latek sam okazał się osobą poszukiwaną przez sąd, która nie stawia się do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości pomimo wcześniejszego już skazania za to przestępstwo.

Teraz 58-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem, a 34-latek trafi do Aresztu Śledczego w Poznaniu.

/ Ewa Kasińska /