Z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie podczas wakacji - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie podczas wakacji

Data publikacji 18.06.2019

Śremska Policja przygotowuje się do działań związanych z zabezpieczeniem sezonu letniego. Dlatego też policjanci przez ostatnie tygodnie odwiedzali szkoły i inne miejsca, gdzie odbywały się przedsięwzięcia dla najmłodszych. Uczniowie gościli też w śremskiej Komendzie Policji. A wszystko po to, aby z dziećmi i młodzieżą rozmawiać o tym jak bezpiecznie spędzić wakacje.

Podczas spotkań z uczniami policjanci realizowali założenia ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” i apelowali o ostrożność w wodzie i nad wodą. Szczegółowo tłumaczyli jakie zasady obowiązują kiedy wypoczywa się nad akwenem.

Zwracali też uwagę na to jak zachowywać się podczas wakacji na wsi, kiedy trwają prace polowe. Wiele mówili również o przepisach ruchu drogowego, głównie takich, które regulują ruch pieszych i rowerzystów. Tłumaczyli w jakim zakresie dziecko może udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej i jak powinno to zrobić. Skupiali się też na temacie dotyczącym bezpieczeństwa w sieci. Dużo mówili o ceberprzemocy, o tym jak sobie z nią radzić i gdzie szukać pomocy.

W związku z kampanią edukacyjno - profilaktyczną pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają” mundurowi uświadamiali młodzieży jak ogromnym zagrożeniem są narkotyki. Apelowali o to, aby reagować i stanowczo odmawiać, gdy ktoś proponuje narkotyki, nigdy bowiem nie wiemy, jak organizm zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji. Zwracali też uwagę na to, że jeżeli uczniowie podejrzewają, że mają do czynienia z osobą pod wpływem narkotyków, to powinni natychmiast powiadomić rodziców, a w szkole nauczycieli, którzy wezwą pomoc lekarską oraz o sytuacji powiadomią Policję.

Teraz istotne jest to, aby informacje przekazywane przez mundurowych przypominane były podczas wakacji przez rodziców, a na zorganizowanych formach wypoczynku przez opiekunów.

/ Ewa Kasińska /