Śremscy kryminalni wicemistrzami województwa

Data publikacji 21.05.2019

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zajęli bardzo wysokie II miejsce podczas eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Służby Kryminalnej i zostali uhonorowani przez Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Rafała Pawłowskiego.

24 i 26 kwietnia br. w Poznaniu przy ulicy Taborowej odbywały się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Służby Kryminalnej „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2019”. Ich celem było wyłonienie czteroosobowej drużyny z Wielkopolski, która będzie reprezentowała garnizon w finale krajowym tego przedsięwzięcia.

W zawodach wzięło udział 120 policjantów z Komend Miejskich i Powiatowych województwa wielkopolskiego. 24 kwietnia przystąpili oni do testów wiedzy zawodowej w czterech kategoriach: z zakresu nadzoru nad pracą dochodzeniowo-śledczą, z zakresu służby dochodzeniowo-śledczej, służby operacyjno-rozpoznawczej oraz techniki kryminalistycznej.

W pierwszym etapie konkursu czteroosobowa drużyna ze Śremu zajęła bardzo wysokie II miejsce i wraz z drużynami, które zajęły I oraz III miejsce została zaproszona do udziału w drugim etapie eliminacji wojewódzkich. Odbył się on 26 kwietnia i związany był z konkurencją praktyczną - oględzinami miejsca zdarzenia. Podczas tego etapu śremscy kryminalni także wykazali się ogromną wiedzą oraz umiejętnościami i ponownie zajęli II miejsce. W efekcie zakończyli te zawody na pozycji wicemistrzów województwa.

W miniony czwartek, 16 maja, w Klubie Policyjnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której podsumowano eliminacje wojewódzkie konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2019”. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Rafał Pawłowski uhonorował szefa śremskiej Policji insp. Sławomira Jądrzaka oraz naszą czteroosobową drużynę w składzie: sierż. szt. Magdalena Ciesielska, nadkom. Michał Migodziński, st. sierż. Dawid Ratajczak i st. sierż. Dominik Kapała. Wśród wyróżnionych były też policyjne drużyny z Jarocina (I miejsce w kategorii drużynowej), Ostrowa Wielkopolskiego (III miejsce) i funkcjonariusze, którzy zajęli pierwsze miejsca w poszczególnych testach wiedzy.