Dzielnicowy po służbie zatrzymał nieletnich graficiarzy - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Dzielnicowy po służbie zatrzymał nieletnich graficiarzy

Data publikacji 09.01.2019

Dzielnicowy asp. Tomasz Kolański z Komendy Powiatowej Policji w Śremie w czasie wolnym od służby, wracając z zakupów, ujął nieletnich graficiarzy, którzy niszczyli elewację bloku mieszkalnego. Funkcjonariusz wykazał się czujnością i pokazał, że policjantem jest się 24 godziny na dobę. Dzięki niemu nieletni odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem rodzinnym.

W miniony piątek, 4 stycznia, około godz. 20.00, dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Śremie interweniował w czasie wolnym od służby.

Asp. Tomasz Kolański, wracając z zakupów, kiedy był między blokami przy ulicy Chłapowskiego 31 a 33 na śremskich Jezioranach, zwrócił uwagę na pięciu młodych chłopaków. Najpierw szli oni przed nim, a następnie stanęli przy bloku i rozmawiali. Dwóch z nich mówiło o tym, że właśnie w tym miejscu bawili się w Sylwestra i jeszcze nie dokończyli swojego dzieła. Dzielnicowy przeszedł jeszcze kilkanaście metrów, nie widział już młodych mężczyzn, ale słowa, które usłyszał nie dawały mu spokoju. Policyjna intuicja podpowiadała, aby szybko wrócić i sprawdzić co robią nieletni.

Okazało się, że ci dwaj nieletni, którzy opowiadali o zabawie w Sylwestra, za pomocą sprayu właśnie niszczyli elewację bloku mieszkalnego. Policjant udaremnił im dalsze niszczenie i szybko poprosił o wsparcie dzielnicowego z Jezioran, który akurat był w służbie.

Ujętych 16-latków z Komendy odebrali rodzice. Matka jednego z chłopaków poinformowała mundurowych o tym, że syn miał już wcześniej problemy z niszczeniem mienia za pomocą sprayu.

Dzięki czujności asp. Tomasza Kolańskiego i jego szybkiej reakcji nieletni odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem rodzinnym.

Dzielnicowego nie zawiodła policyjna intuicja i swoją wzorową postawą pokazał, że policjantem jest się 24 godziny na dobę.

/ Ewa Kasińska /