Uroczyste spotkanie przy wigilijnym opłatku - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Uroczyste spotkanie przy wigilijnym opłatku

Data publikacji 21.12.2018

Na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Śremie oraz Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów przy wigilijnym opłatku spotkali się policjanci, pracownicy śremskiej Policji oraz przedstawiciele władz samorządowych.

20 grudnia br. w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Śremie odbyło się uroczyste spotkanie przy wigilijnym opłatku.

Zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Śremie insp. Sławomira Jądrzaka oraz Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów do udziału w spotkaniu przyjęli Starosta Śremski Zenon Jahns, Wicestarosta Piotr Ruta, Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk Barbara Wierzbińska, Burmistrz Śremu Adam Lewandowski, Zastępca Burmistrza Śremu i Przewodniczący Rady Programu Bezpieczne Miasto Bartosz Żeleźny oraz Kapelan śremskiej Policji ksiądz prałat Marian Brucki. Na uroczystość licznie przybyli policjanci i pracownicy śremskiej Komendy.

Spotkanie rozpoczął Komendant Jądrzak, który powitał wszystkich zgromadzonych i podziękował za przyjęcie zaproszenia. Szef śremskich stróżów prawa dziękował też samorządowcom za pomoc w modernizacji sali konferencyjnej, wsparcie udzielone na zakup radiowozów i złożył wszystkim świąteczne życzenia. Przyłączyli się do nich także Starosta Zenon Jahns i Burmistrz Adam Lewandowski, którzy w swoich wystąpieniach mówili również o zaufaniu do śremskiej Policji i dobrej z nią współpracy.

Po odczytaniu fragmentu Pisma Świętego przez Kapelana śremskiej Policji księdza prałata Mariana Bruckiego oraz po wspólnym odśpiewaniu kolędy, wszyscy składali sobie świąteczne życzenia łamiąc się opłatkiem, a następnie częstowali się wigilijnymi potrawami.

Na zakończenie uczestnicy spotkania wychodząc z sali konferencyjnej zabierali przygotowane, pamiątkowe kalendarze na 2019 rok. Wydane one zostały, z okazji jubileuszu 100-lecia Policji, przez Komendę Powiatową Policji w Śremie we współpracy z Radą Programu Bezpieczne Miasto.

/ Ewa Kasińska /