Aktualności

Policjanci i pracownicy śremskiej Komendy przygotowali dla dzieci wymarzone prezenty

Data publikacji 17.12.2018

Policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Śremie włączyli się w akcję charytatywną pn. „Odkryj w sobie Św. Mikołaja” i przygotowali prezenty dla dzieci objętych wsparciem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, które w listach napisały o czym marzą.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Śremie zorganizowało akcję charytatywną pn. „Odkryj w sobie Św. Mikołaja”. Celem akcji jest uszczęśliwienie dzieci objętych wsparciem PCPR-u poprzez podarowanie im prezentów, o których marzą.

Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak, wzorem roku ubiegłego, postanowił wesprzeć szczytną akcję PCPR-u i do śremskiej jednostki wpłynęły listy do Św. Mikołaja, w których Magda, Wiktoria, Żanetka, Błażej oraz Adaś napisali o czym marzą.

Dzięki ofiarności policjantów oraz pracowników cywilnych udało się spełnić marzenia pięciorga dzieci.  Za zebrane pieniądze kupiono piękne prezenty, które 17 grudnia br. w sali konferencyjnej zostały świątecznie opakowane, a następnie policjantki przygotowane paczki przewiozły do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Prezenty zostaną przekazane dzieciom podczas, specjalnie zorganizowanego przez PCPR, spotkania, które odbędzie się w Śremie przed Świętami Bożego Narodzenia.

Wszystkim dzieciom życzymy pięknych Świąt Bożego Narodzenia. Aby każdy maluch dostał od Gwiazdora to, co go ucieszy i wywoła szczery uśmiech na jego twarzy. Mimo tego, że prezenty w te Święta nie są najważniejsze, to każde dziecko odbiera Święta Bożego Narodzenia także przez pryzmat upominków, które otrzyma. Dlatego bardzo się cieszymy, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do szczytnej akcji PCPR-u.

/ Ewa Kasińska /