Magazynier okradał firmę, w której pracował - został zatrzymany - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Magazynier okradał firmę, w której pracował - został zatrzymany

Data publikacji 14.12.2018

Kryminalni ze Śremu ustalili i zatrzymali 37-letniego złodzieja, który będąc magazynierem kradł w firmie zajmującej się sprzedażą materiałów instalacyjnych. Amator cudzej własności, pod osłoną nocy, wywiózł z zakładu towar o łącznej wartości 9 000 złotych. Policjanci odzyskali skradzione mienie, które wróciło do właściciela firmy. Teraz sprawcę kradzieży czeka sprawa w sądzie.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie w toku wykonywanych czynności ustalili, że 37-letni magazynier kradnie w firmie na terenie gminy Śrem, która sprzedaje materiały instalacyjne.

27 listopada br. funkcjonariusze zatrzymali 37-latka i w miejscu jego zamieszkania, w warsztacie, znaleźli skradziony towar, który zabezpieczyli, a następnie przekazali pokrzywdzonemu właścicielowi firmy.

Z ustaleń policjantów pracujących nad sprawą wynika, że 37-letni magazynier działał kilka razy w listopadzie tego roku, będąc w pracy na nocnej zmianie. W sumie wyniósł do swojego samochodu, a następnie wywiózł z terenu firmy: ogrzewacz przepływowo-gazowy, zaciskarkę elektryczną akumulatorową, rury, kluczyki do odpowietrznika, odpowietrzniki, głowice termostatyczne, zestawy termostatyczne, zaślepki, złączki, kolanka, korki, trójniki, zawory i inne materiały instalacyjne. W sumie towar o łącznej wartości 9 000 złotych. Następnie złodziej skradzione mienie próbował sprzedać.

Ostatecznie amator cudzej własności usłyszał kilka zarzutów dotyczących dokonania kradzieży. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Policjanci zabezpieczyli też na poczet przewidywanych kar jego samochód osobowy marki Mazda.

Teraz 37-letniego śremianina czeka sprawa w sądzie i grozi mu kara pozbawienia wolności.

/ Ewa Kasińska /