O zawodzie policjanta na spotkaniu z doradcami zawodowymi - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

O zawodzie policjanta na spotkaniu z doradcami zawodowymi

Data publikacji 13.12.2018

Przedstawiciele śremskiej Policji wzięli udział w spotkaniu z doradcami zawodowymi, które odbyło się w Zespole Szkół Technicznych w Śremie i omówili praktyczne umiejętności związane z zawodem policjanta nabywane przez młodzież w klasach policyjnych. Ponadto zapoznali uczestników spotkania z kryteriami przyjęć do służby w Policji i etapami postępowania kwalifikacyjnego dla kandydatów, którzy chcą związać swoją drogę zawodową z policyjną formacją.

10 grudnia br. Magdalena Walkowiak zajmująca się w śremskiej Policji sprawami kadrowymi oraz asp. szt. Krzysztof Tomaszewski z zespołu ds. profilaktyki społecznej wzięli udział w spotkaniu z doradcami zawodowymi, które zorganizowane zostało w Zespole Szkół Technicznych. Jest to jedyna szkoła w powiecie śremskim z klasami o profilu policyjnym, strażacko-ratowniczym i wojskowym, gdzie młodzież może rozwijać swoje zainteresowania na zajęciach związanych ze służbami mundurowymi. Poprzez współpracę ze śremską Policją, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostką wojskową promowane są tam zawody policjanta, strażaka i żołnierza.

Podczas spotkania doradcy zawodowi ze szkół powiatu śremskiego mogli wiele dowiedzieć się o tym jaka jest oferta edukacyjna w ZST, w związku z rekrutacją na rok szkolny 2019/2020. Ofertę omawiali nauczyciele na czele z dyrektorem szkoły Marią Bychawską, a także przedstawiciele instytucji i firm współpracujących z placówką. A wszystko po to, aby dalej te informacje doradcy zawodowi przekazali uczniom w swoich szkołach, którzy zastanawiają się nad wyborem drogi zawodowej.

Kiedy przedstawiana była oferta liceum ogólnokształcącego, które funkcjonuje w ramach ZST, to głos zabrał asp. szt. Krzysztof Tomaszewski, który mówił o tym czego uczy się młodzież w klasach policyjnych i jakie nabywa praktyczne umiejętności związane z zawodem policjanta. Wypowiedź funkcjonariusza uzupełniła Magdalena Walkowiak, która zapoznała uczestników spotkania z kryteriami przyjęć do służby w Policji i etapami postępowania kwalifikacyjnego dla kandydatów, którzy chcą związać swoją drogę zawodową z policyjną formacją.

Spotkanie zakończyło się pokazem musztry paradnej w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Technicznych.

/ Ewa Kasińska /