Asp. szt. Adam Kaźmierczak przeszedł na emeryturę - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Asp. szt. Adam Kaźmierczak przeszedł na emeryturę

Data publikacji 11.05.2018

11 maja, w sali konferencyjnej naszej jednostki, odbyło się uroczyste spotkanie związane z przejściem na emeryturę asp. szt. Adama Kaźmierczaka, który blisko 30 lat pracował na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego. Doświadczony funkcjonariusz wiele ciepłych słów uznania usłyszał od insp. Sławomira Jądrzaka Komendanta Powiatowego Policji w Śremie oraz kom. Romana Brussa Naczelnika Wydziału Prewencji.

11 maja br., o godz. 14.00, w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Śremie zgromadzili się policjanci i pracownicy cywilni z naszej jednostki, którzy przyszli na uroczyste spotkanie związane z przejściem na emeryturę asp. szt. Adama Kaźmierczaka.

Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak dziękując policjantowi za lata ofiarnej służby przypomniał wszystkim zgromadzonym na uroczystości jakie zadania wykonywał nasz kolega  w toku swojej kariery zawodowej. Podkreślił też, iż był on bardzo zaangażowany w swoją pracę, którą wykonywał z ogromnym poświęceniem i oddaniem. Już dziś Komendant Jądrzak zaprosił Adasia na nasze lipcowe Święto Policji. Zaznaczył też, iż drzwi do Komendy zawsze będą dla niego otwarte.

Do życzeń przekazanych przez szefa śremskich mundurowych przyłączył się również kom. Roman Bruss Naczelnik Wydziału Prewencji oraz wielu policjantów i pracowników cywilnych z naszej Komendy.

Asp. szt. Adam Kaźmierczak służbę rozpoczął w 1989 roku. Tak więc ponad 29 lat pracował na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego. W 1990 roku związał się z Wydziałem Prewencji śremskiej Komendy. Zaczynał swoją zawodową drogę w patrolówce, a w 1996 roku awansował i przez wiele lat był dzielnicowym w śremskim Rewirze Dzielnicowych. Adama Kaźmierczaka na pewno więc pamięta wielu mieszkańców Śremu, bowiem w latach 1996-2012, kiedy był dzielnicowym, to pomagał mieszkańcom Jezioran. W 2012 roku ponownie awansował i pełnił odpowiedzialną służbę najpierw Zastępcy Dyżurnego, a następnie Dyżurnego śremskiej Komendy. Naszego kolegę zapamiętamy też jako policjanta bardzo zaangażowanego w powierzone mu zadania oraz realizowane sprawy, który do ostatniego dnia służby pracował z pełnym poświęceniem, służąc radą i pomocą.

Na zasłużonej emeryturze koledze Adamowi Kaźmierczakowi życzymy przede wszystkim zdrowia, pogody ducha oraz realizacji wszystkich planów i marzeń!

/ Ewa Kasińska /