Aktualności

O pracy Policji z Zuzanną, Marceliną i Klaudią, czyli Dzień Przedsiębiorczości w śremskiej Komendzie

Data publikacji 28.03.2018

W ramach ogólnopolskiego projektu pn. „Dzień Przedsiębiorczości” Komendę Powiatową Policji w Śremie odwiedziły trzy uczennice szkół ponadgimnazjalnych, które marzą o tym, aby swoją drogę zawodową związać z mundurem. Zuzanna, Marcelina i Klaudia wiele dowiedziały się o policyjnej służbie i misji Policji.

Śremska Policja od wielu lat uczestniczy w ogólnopolskim projekcie jakim jest Dzień Przedsiębiorczości. Co roku funkcjonariusze spotykają się z uczniami szkół ponadgimnazjalnych, którzy zainteresowani są policyjną służbą. Mundurowi starają się powiedzieć młodym ludziom, jak najwięcej o policyjnej formacji, aby pomóc podjąć decyzję tym, którzy chcieliby swoją przyszłość związać z mundurem.

Tegoroczny Dzień Przedsiębiorczości organizowany był 21 marca. Tego dnia śremską Komendę odwiedziły Zuzanna i Klaudia z Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz Marcelina z Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

Uczennice szczegółowo zostały zapoznane z zasadami naboru do służby, z poszczególnymi etapami postępowania kwalifikacyjnego, systemem szkolenia w Policji oraz ze strukturą organizacyjną śremskiej Komendy.

Następnie przyszedł czas na to, aby dowiedzieć się jak wygląda codzienna służba policjantów prewencji, ruchu drogowego i kryminalnych.  Marcelina, Zuzanna i Klaudia spotkały się z Naczelnikami Wydziałów oraz policjantami pełniącymi tego dnia służbę. Wiele usłyszały o wyposażeniu umundurowanych funkcjonariuszy oraz urządzeniach wykorzystywanych w toku codziennej służby. Z zainteresowaniem wysłuchały policjanta drogówki, który opowiedział im o specyfice służby pełnionej nieoznakowaną skodą z wideorejestratorem.

W dalszej części spotkania uczennice zobaczyły i dowiedziały się, jak działa specjalne lustro w pomieszczeniach do okazania, co dzieje się w sali odpraw, na stanowisku kierowania i co to jest policyjny areszt.

Na zakończenie przyszedł czas na podsumowanie Dnia Przedsiębiorczości. Odbyło się ono z udziałem I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Śremie mł. insp. Konrada Bartłomiejczaka, który wręczył uczennicom kamizelki odblaskowe i pamiątkowe podkładki z naszym logo.

W ciągu kilku godzin śremscy policjanci starali się uświadomić Zuzannie, Marcelinie i Klaudii, że Policja to duża instytucja, która potrzebuje różnych specjalistów, bowiem dba o bardzo szeroko pojęte bezpieczeństwo mieszkańców, chroni i służy wykonując różne czynności oraz realizując szereg zadań.

/ Ewa Kasińska /