Komendanci spotkali się z dziennikarzami - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Komendanci spotkali się z dziennikarzami

Data publikacji 02.02.2018

Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak oraz jego Zastępca mł. insp. Konrad Bartłomiejczak spotkali się z przedstawicielami lokalnych mediów, aby podsumować wyniki pracy śremskich mundurowych za 2017 rok i przedstawić założenia zaplanowane do realizacji w 2018 roku. Konferencja była także okazją do tego, aby odpowiedzieć na pytania dziennikarzy i podziękować im za współpracę na rzecz bezpieczeństwa w powiecie śremskim.

2 lutego br., o godz. 12.00, w sali konferencyjnej naszej Komendy rozpoczęło się spotkanie szefa śremskiej Policji insp. Sławomira Jądrzaka oraz jego Zastępcy mł. insp. Konrada Bartłomiejczaka z dziennikarzami lokalnych mediów.

Komendant Jądrzak przedstawiając wyniki pracy naszej Komendy za 2017 rok rozpoczął od informacji o przestępczości na terenie powiatu śremskiego. Mówił o ilości postępowań wszczętych oraz stwierdzonych i podsumował, że w ciągu ostatnich 5 lat obserwujemy wyrównaną tendencję w tym zakresie. Odniósł się także do wykrywalności informując, że na 10 zgłoszonych w roku ubiegłym przestępstw wykryliśmy 8,5. Jest to bardzo dobra wykrywalność. Zwrócił uwagę na wysokie wartości mienia, które kryminalni zabezpieczyli u podejrzanych, a także mienia odzyskanego przez policjantów, które wróciło do pokrzywdzonych.

Omawiając organizowane w 2017 roku debaty, które odbyły się na terenie gminy Książ Wlkp., Komendant mówił o tym, że przeanalizowany został stan bezpieczeństwa na tym obszarze i utworzony zostanie Posterunek Policji w Książu Wlkp. dla gmin Książ Wlkp. i Dolsk. Ze wstępnych informacji wynika, iż konkretne prace w tym zakresie rozpoczną się w drugiej połowie września tego roku.

Szef śremskiej Policji omówił działania z zakresu profilaktyki społecznej, które organizowaliśmy w 2017 roku. Zwrócił uwagę na najważniejsze aspekty pracy Wydziału Prewencji, a następnie przedstawił stan bezpieczeństwa na drogach powiatu śremskiego. Szczegółowo odniósł się także do ważnego narzędzia jakim jest dla Policji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, która pomaga zadaniować policjantów i odpowiednio ich dyslokować. Mówił również o stanie kadrowym, a kończąc swoje wystąpienie omówił priorytety zaplanowane do realizacji w 2018 roku. Wśród nich jest także założenie związane z poprawą warunków pracy policjantów i pracowników oraz standaryzacją pomieszczeń Komendy. Omawiając tę kwestię Komendant poinformował, że następna konferencja prasowa związana z podsumowaniem wyników pracy naszej jednostki za 2018 rok odbędzie się już w wyremontowanej sali konferencyjnej.

Spotkanie było także okazją do tego, aby odpowiedzieć na pytania dziennikarzy i podziękować im za współpracę na rzecz bezpieczeństwa w powiecie śremskim.

/ Ewa Kasińska /