Policjanci zatrzymali kolejne uprawnienia do kierowania - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali kolejne uprawnienia do kierowania

Data publikacji 14.01.2018

Policjanci drogówki i patrolówki z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali kolejne uprawnienia do kierowania. Funkcjonariusze w Pyszącej ujawnili pirata drogowego, który kierując mercedesem pędził z prędkością 113 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h, a w Śremie udaremnili dalszą jazdę kierującemu peugeotem, który miał ponad cztery promile alkoholu w organizmie.

11 stycznia br., około godz. 18.20, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Pyszącej zatrzymali do kontroli drogowej mercedesa. Kierujący autem, 32 -letni mieszkaniec powiatu śremskiego, pędził z prędkością 113 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, które stracił on na 3 miesiące, ukarali go także mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz 10 pkt. karnymi.

Tego samego dnia i o tej samej godzinie dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że kierujący peugeotem porusza się po ulicach Śremu tak, jakby był nietrzeźwy. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, którzy w Śremie na ul. Przemysłowej zatrzymali peugeota do kontroli drogowej. Okazało się, że faktycznie kierujący tym autem, 39-letni mieszkaniec powiatu śremskiego, był nietrzeźwy. Mężczyzna miał ponad cztery promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy, a cała sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Przypominamy, że od wielu lat nadmierna prędkość stanowi główną przyczynę wypadków drogowych w całym kraju. Dlatego ponawiamy apel o rozwagę i szczególną ostrożność na drogach. Nadmierna prędkość i brawura kierującego mogą być przyczynami tragedii. Do tragedii może też dojść kiedy kierujący jest nietrzeźwy i w związku z tym upośledzone są jego zmysły. Dlatego apelujemy o trzeźwość za kierownicą, pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie!

/ Ewa Kasińska /