Urządzenie do elektronicznego daktyloskopowania usprawni proces wykrywczy - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Urządzenie do elektronicznego daktyloskopowania usprawni proces wykrywczy

Data publikacji 17.01.2011

dsc05560_livescan_17.01.2011Można by rzec przełom w technice kryminalistycznej. Od ubiegłego tygodnia mamy w jednostce LIVE SCAN - urządzenie do elektronicznego daktyloskopowania, które usprawni proces wykrywczy.

Dziś w naszej Komendzie LIVE SCAN zaprezentowaliśmy lokalnym dziennikarzom, aby informacja o tym urządzeniu dotarła do jak największej liczby osób.

Z dziennikarzami rozmawiali głównie nadkom. Konrad Bartłomiejczak I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Śremie oraz asp. szt. Robert Kaczmarek technik kryminalistyki. Pan Komendant najpierw skupił się na podstawach prawnych pobierania odcisków linii papilarnych i fotografowania, mówił o systemie AFIS. Wyjaśnił także jak dotychczas wyglądała daktyloskopia i jakie są zalety nowego urządzenia, które m. in. skraca czas przesyłania danych i niewątpliwie usprawni proces wykrywczy. Asp. szt. Robert Kaczmarek przede wszystkim zaprezentował działanie nowego urządzenia, a w role osób daktyloskopowanych i fotografowanych wcielili się dziennikarze Tomasz Żak i Michał Czubak.

Oczywiście w pomieszczeniu techników kryminalistyki obok nowego sprzętu stoi tradycyjny, 30 - letni, ale solidny i dotychczas niezawodny - także na różnych naszych przedsięwzięciach profilaktycznych - stół do daktyloskopii.

Poniżej zdjęcia z dzisiejszej prezentacji.

dsc05527_livescan

dsc05530_livescan

dsc05540_livescan

dsc05545_livescan

dsc05547_livescan

dsc05556_livescan

dsc05560_livescan

 

dsc05563_livescan

dsc05564_livescan