KPP Śrem

Wykaz punktów kontroli autobusów
Chcesz zgłosić? Skorzystaj ze wzoru!
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
Jeżdżę wzorowo punkty sprawdzam cyfrowo
HIV/AIDS
FUNDACJA POMOCY WDOWOM I SIEROTOM PO POLEGŁYCH POLICJANTACH
Dopalacze kradną życie

Najczęściej czytane

 1. Sierż. Martyna Wawrzyniak uhonorowana Krzyżem Zasługi za Dzielność

  Śremska policjantka sierż. Martyna Wawrzyniak została uhonorowana Krzyżem Zasługi za Dzielność. Podczas centralnych obchodów Święta Policji w Warszawie funkcjonariuszkę odznaczył Prezydent RP Andrzej Duda.

 2. Święto Policji 2020 roku w Śremie – 101. rocznica powołania Policji Państwowej

  „ … Szanowne policjantki i policjanci, pracownicy Policji, w tym szczególnym dniu składam Wam wyrazy najwyższego uznania i podziękowania za rzetelną i ofiarną służbę. Życzę abyście nadal cierpliwie i ofiarnie wypełniali swoje zadania. Życzę, aby Wasze poświęcenie i zaangażowanie znajdowały uznanie mieszkańców powiatu śremskiego …” – powiedział szef śremskiej Policji insp. Sławomir Jądrzak podczas uroczystych obchodów Święta Policji w Śremie, które odbyły się z okazji 101. rocznicy powołania Policji Państwowej.

 3. Policjanci uratowali tonącą kobietę

  Policjanci patrolówki uratowali dziś życie mieszkanki Śremu, która topiła się w Warcie. St.post. Martyna Wawrzyniak przepłynęła wpław około 500 metrów i wspólnie z sierż. szt. Marcinem Szubargą wyciągnęła na brzeg kobietę, która chciała popełnić samobójstwo.

 4. "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"

  Policjanci ze śremskiej komendy wspólnie z ratownikami WOPR patrolowali teren Jeziora Grzymisławskiego oraz tereny przywodne w celu zapewnienia bezpieczeństwa osób wypoczywających.

 5. #Gaszynchallenge - śremscy policjanci dla Wojtusia - video

  Policjanci i pracownicy cywilni z Komendy Powiatowej Policji w Śremie włączyli się do akcji #Gaszynchallenge „pompującej” konto dla chorego Wojtusia. Śremscy stróże prawa wykonali sportowe zadanie i wpłacą zebrane pieniądze na lek dla chłopczyka. Mundurowi nominowali też do wykonania zadania kolejne cztery instytucje.

 6. Skuterem po wodzie

  Masz skuter wodny i już planujesz wodne wojaże? A może myślisz o spróbowaniu tej emocjonującej aktywności? Jeśli tak, koniecznie przeczytaj dobre rady policjantów z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu.

 7. Jeżeli coś wiesz o tym włamaniu zadzwoń! Jest nagroda za pomoc!

  Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie prowadzą sprawę kradzieży z włamaniem do budynku powstającego sklepu z akcesoriami strażackimi w miejscowości Górka. Funkcjonariusze zgromadzili poglądową dokumentację fotograficzną prezentującą skradzione przedmioty. Jeżeli wiesz, gdzie mogą znajdować się te rzeczy lub posiadasz jakiekolwiek informacje w tej sprawie, prosimy o pilny kontakt. Pokrzywdzony deklaruje przekazanie nagrody za pomoc w odzyskaniu skradzionego mienia.

 8. Piesek uratowany i adoptowany przez policjantów drogówki

  Podkom. Łukasz Marciniak Kierownik Ogniwa Kontroli Ruchu Drogowego adoptował pieska, któremu dwa miesiące wcześniej życie uratowali policjanci śremskiej drogówki st. asp. Michał Płończak i sierż. szt. Dariusz Patalas. Dziś, sunia w typie teriera odwiedziła funkcjonariuszy, którzy jej pomogli. Od razu poznała tych, którzy ją uratowali. Bardzo się cieszymy, że ta historia tak dobrze się skończyła i skrzywdzona kiedyś psinka ma teraz kochającą rodzinę, która się o nią troszczy.

 9. Skazany za oszustwa – zatrzymany w Warszawie

  Śremscy kryminalni w Warszawie zatrzymali poszukiwanego kilkoma listami gończymi. 41 – letni śremianin ukrywał się i nie zgłaszał do odbycia kar pozbawienia wolności, a skazany został za liczne oszustwa i przywłaszczenia cudzej rzeczy. Teraz kilka lat spędzi w Areszcie Śledczym w Warszawie.

 10. Naczelnicy uhonorowani na wojewódzkich obchodach Święta Policji

  Podkom. Dawid Lempaszak Naczelnik Wydziału Kryminalnego i kom. Piotr Nowacki Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego zostali dziś uhonorowani podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji, które odbyły się w Poznaniu. Panom Naczelnikom serdecznie gratulujemy!