KPP Śrem

Ważne informacje - 5 artykułów

Najczęściej czytane

 1. Sylwestrowa awantura zakończyła się w policyjnym areszcie

  W noc sylwestrową policjanci z Posterunku Policji w Książu Wielkopolskim zatrzymali 31-letniego pijanego awanturnika, który odgrażał się swojej partnerce, że przy użyciu butli z gazem wysadzi ich mieszkanie. Mężczyzna w Nowy Rok obudził się i trzeźwiał w policyjnym areszcie.

 2. Interwencje, kolizje, piraci drogowi i … włamanie do jubilera

  Miniony, świąteczny czas był dla śremskich policjantów pracowity. Choć dominowały interwencje związane z konfliktami rodzinnymi, to doszło też do spektakularnego włamania do jubilera. Funkcjonariusze zatrzymali czterech piratów drogowych, kierowcę „na podwójnym gazie” i pracowali na miejscu sześciu zdarzeń drogowych.

 3. Przedświąteczna akcja dzielnicowego – wsparcie trafiło do kolejnych rodzin

  Śremski dzielnicowy asp. Michał Nowacki kontynuując swoją wielką akcję przedświątecznej pomocy, wspólnie z firmami Leopol Meble Polska i Adam Oil, przekazał wsparcie dla kolejnych potrzebujących rodzin. Dziś, pomoc trafiła do Pani Żanety Stępa, która wychowuje czworo dzieci i jest w bardzo trudnej sytuacji życiowej.

 4. Rekrutacja do służby w wielkopolskiej Policji

  Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu ogłosił rozpoczęcie rekrutacji dla kandydatów do służby w Policji na terenie województwa wielkopolskiego w 2021 roku.

 5. Pyrki zarobiły 1 000 złotych dla chorego Piotra Bajora

  Dzięki ludziom dobrej woli zestaw składający się z naszych trzech Pyrków został wylicytowany za kwotę 1 000 złotych. Pieniądze te trafiły już na konto Fundacji Siepomoga z przeznaczeniem dla chorego Pana Piotra Bajora. Pięknie dziękujemy też Stowarzyszeniu na rzecz wspierania aktywności lokalnej w Gminie Dolsk za pomoc i organizację licytacji.

 6. Na zakazie i z promilami uciekał ze swoją dziewczyną

  Policjanci ze śremskiej patrolówki, po skutecznym pościgu, ujęli 21-letniego kierującego Fiatem Punto. Kompletnie nieodpowiedzialny młody mężczyzna, który przyjechał do Śremu w odwiedziny do dziewczyny, miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał mając orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz czeka go kolejna sprawa w sądzie.

 7. Zaczęło się od zapalniczki, a skończyło w szpitalu

  W noc sylwestrowo-noworoczną policjanci śremskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego 30-latka jako osobę podejrzaną o uszkodzenie ciała 19-letniego mieszkańca gminy Śrem. Starszy z mężczyzn zaczepił młodszego, bo chciał od niego zapalniczkę. Od słowa do słowa i między mężczyznami wywiązała się szarpanina. 30-latek popchnął 19-latka, który upadł, uderzył głową o chodnik i trafił do szpitala. Sprawca natomiast trafił do policyjnego aresztu. Teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

 8. Cześć Jego Pamięci!

  Z wielkim bólem informujemy o śmierci naszego Kolegi podinsp. Roberta Białowąsa Dyżurnego śremskiej Policji. Jego odejście jest dla nas ciosem. Był życzliwym i uczynnym kolegą, a także fachowcem z ogromnym doświadczeniem zawodowym. Najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia bliskim zmarłego składa Komendant Powiatowy Policji w Śremie wraz z kierownictwem, policjantami oraz pracownikami. Cześć Jego Pamięci!

 9. Nasz wiadukt znowu „oberwał”

  Ileż to już razy w Śremie na ul. Powstańców Wielkopolskich kierujący samochodem ciężarowym nie zastosował się do znaków zakazu wjazdu i uderzył w wiadukt kolejowy? Niestety, to się powtarza od lat. Również wczoraj miała miejsce kolejna taka sytuacja.

 10. Bartosz Lange nowym dzielnicowym w Śremie

  Śremianie mogą liczyć na pomoc nowego dzielnicowego starszego aspiranta Bartosza Lange.