KPP Śrem

Ważne informacje - 5 artykułów

Najczęściej czytane

 1. Włamywacz recydywista w areszcie

  Śremscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami grupy realizacyjnej zatrzymali 29-letniego włamywacza recydywistę, który po wyjściu z więzienia prowadził przestępczą działalność na terenie gminy Śrem i ukrywał się. Z ustaleń policjantów wynika, że zatrzymany kradł artykuły ogrodnicze z marketu, włamał się do baraku, dwóch domów w budowie oraz baru. Większość zrabowanego mienia o łącznej wartości ponad 30 tysięcy złotych już wróciło do pokrzywdzonych, a sąd przychylił się do wniosku Policji oraz prokuratury i zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt.

 2. Nieuczciwy miłośnik pięknych zapachów zatrzymany

  Śremscy kryminalni ustalili i zatrzymali 18-latka, który z drogerii w Śremie ukradł perfumy o wartości blisko 700 złotych. Nieuczciwy miłośnik pięknych zapachów przyznał się do kradzieży i zużycia perfum. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

 3. Kompletnie nieodpowiedzialny kierowca zatrzymany

  Policjanci śremskiej drogówki zatrzymali 40-letniego śremianina, który kierował VW Caddy mając ponad trzy promile alkoholu w organizmie i uderzył w ogrodzenie posesji. Okazało się też, iż kompletnie nieodpowiedzialny mężczyzna jest poszukiwany, ponieważ nie zgłosił się do odbycia kary pozbawienia wolności. Teraz najbliższe miesiące spędzi w areszcie w Poznaniu i czeka go kolejna sprawa w sądzie.

 4. Powitaliśmy nowych funkcjonariuszy

  W szeregach śremskiej Policji powitaliśmy dwóch nowych funkcjonariuszy, którzy w gronie blisko 100 rekrutów, na dziedzińcu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu złożyli uroczyste ślubowanie.

 5. Policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym

  Śremscy kryminalni na terenie Śremu zatrzymali poszukiwanego listem gończym. 56 – letni mieszkaniec gminy Książ Wlkp. nie zgłaszał się do odbycia kary pozbawienia wolności, a skazany został za ignorowanie orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Teraz kilka miesięcy spędzi w więzieniu.

 6. Pili, palili i podpalili

  Dzielnicowi zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w Śremie doprowadzili do pożaru pustostanu. Kompletnie nieodpowiedzialny 25-letni mieszkaniec Lubonia oraz jego 46-letni bezdomny kompan wypili dużo alkoholu, co miało wpływ na to, że nieostrożnie obchodzili się z papierosami, które palili i w ten sposób zainicjowali zapłon materiałów palnych. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem, gdzie policjanci z zespołu ds. wykroczeń skierują wnioski o ich ukaranie.

 7. Kryminalni zabezpieczyli 20 tysięcy sztuk papierosów bez akcyzy

  Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zabezpieczyli ponad 7 tysięcy sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy oraz ponad 12 tysięcy sztuk luźnych papierosów bez nazwy. Funkcjonariusze zatrzymali też 47-latka, który przechowywał ten nielegalny towar i naraził Skarb Państwa na straty w wysokości 22 370 złotych. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

 8. Od 4 lat Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa służy mieszkańcom powiatu śremskiego

  Przez 4 lata, za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, do Komendy Powiatowej Policji w Śremie wpłynęło blisko 2 400 informacji od internautów. Z tego blisko 800 zgłoszeń dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości, a ponad 500 nieprawidłowego parkowania. Wszystkie sygnały od mieszkańców są przez policjantów skrupulatnie sprawdzane, a w przypadku potwierdzenia zgłoszenia mundurowi starają się wyeliminować dane zagrożenie.

 9. UWAGA PRACA! - Nabór na stanowisko cywilne

  Komendant Powiatowy Policji w Śremie zatrudni pracownika Korpusu Służby Cywilnej na stanowisko Inspektora Referatu Administracyjno - Gospodarczego Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

 10. Powiat śremski w żółtej strefie – apelujemy o rozwagę i przypominamy o obowiązku przestrzegania obostrzeń

  W związku z informacją Ministra Zdrowia o objęciu terenu całego kraju żółtą strefą, z wyłączeniem powiatów należących do strefy czerwonej, policjanci apelują o rozwagę w kontaktach z innymi osobami i przypominają o obowiązku przestrzegania dotychczasowych i dodatkowych obostrzeń.