KPP Śrem

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
PRACA W POLICJI
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
Jeżdżę wzorowo punkty sprawdzam cyfrowo
HIV/AIDS
FUNDACJA POMOCY WDOWOM I SIEROTOM PO POLEGŁYCH POLICJANTACH
Dopalacze kradną życie

Najczęściej czytane

 1. Święto Policji 2019 roku w Śremie – 100. rocznica powołania Policji Państwowej

  18 lipca 2019 roku odbyły się jubileuszowe obchody Święta Policji w Śremie zorganizowane z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. Policjanci i pracownicy śremskiego garnizonu bardzo uroczyście uczcili doniosłą i dla policyjnej formacji ważną rocznicę.

 2. Komendant uhonorował policjantów za wzorową służbę

  Komendant Powiatowy Policji w Śremie wyróżnił dziewięciu policjantów za wzorowe wykonywanie zadań służbowych. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w sali konferencyjnej, którą zdobi fotografia wykonana z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej.

 3. Na desce wypłynął na jezioro, ...

  25 czerwca br., o godz. 13.37, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że ktoś topi się w Jeziorze Grzymisławskim.

 4. Areszt dla podejrzanego - zagrażał sobie i rodzinie

  Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali 35-letniego agresywnego awanturnika, który zagrażał sobie i swojej rodzinie. Sąd przychylił się do wniosku Policji oraz prokuratury i zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

 5. Tragiczne w skutkach pływanie na desce

  Wczoraj, tuż przed godz. 21.00, zakończyły się poszukiwania młodego mężczyzny, który na Jeziorze Grzymisławskim pływał na desce typu SUP, przewrócił się i zniknął w wodzie. Ciało mężczyzny zostało odnalezione.

 6. Policjanci przekazali i zbierają karmę dla gajowych ogonków

  Prawie 20 kilogramów karmy przekazali dziś policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie dla piesków ze Schroniska dla zwierząt w Gaju. To pierwsza partia przekazanego pożywienia, bowiem w śremskiej Komendzie, wspólnie z Zarządem Terenowym Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów, zorganizowano letnią zbiórkę karmy dla czworonogów.

 7. Z wypadku do aresztu

  Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem Audi A4 doszło nad ranem w święto Bożego Ciała, w miejscowości Psarskie. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Niestety, okazało się, że kierujący pojazdem jest nietrzeźwy, a pasażer auta poszukiwany, ponieważ nie zgłosił się do odbycia kary pozbawienia wolności. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

 8. W upalny dzień pozostawił pieska w samochodzie

  Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie prowadzą postępowanie w sprawie znęcania się nad psem, który w upalny dzień pozostawiony został w zamkniętym samochodzie. Do uratowania zwierzęcia przyczyniła się informacja przekazana do Straży Miejskiej przez przypadkowego przechodnia oraz wybicie szyby w aucie przez pracownika schroniska. Właściciel czworonoga usłyszy zarzut znęcania się nad pieskiem i sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

 9. Bezpieczeństwo na wodach

  Patrol wodny z Komendy Powiatowej Policji w Śremie, szczególnie w weekendy, pełni służbę na Jeziorze Grzymisławskim, z wykorzystaniem policyjnej łodzi motorowej. Policjanci zwracają uwagę przede wszystkim na te jednostki pływające, które stwarzają zagrożenie na wodzie, a także kontrolują stan trzeźwości pływających. Zachęcamy też do powiadamiania nas o zagrożeniach związanych z bezpieczeństwem osób na wodach. W tym zakresie można się z nami kontaktować także za pośrednictwem aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 10. Dwa razy złoto dla policjantki ze Śremu

  Martyna Wawrzyniak z Komendy Powiatowej Policji w Śremie dwa razy stanęła na najwyższym podium podczas „Open GI 2019 - Gi & No Gi Jiu Jitsu”, które odbyły się Luboniu. Policjantka, która na co dzień pełni służbę w patrolówce, po raz kolejny w historii tych zawodów została dwukrotną mistrzynią w brazylijskim jiu-jitsu, w kategoriach - kobiety niebieskie pasy Gi i No Gi. Tym samym w najwyższej formie zakończyła sezon i przygotowuje się do Pucharu Polski, który odbędzie się we wrześniu.