KPP Śrem

Ważne informacje - 5 artykułów

Najczęściej czytane

 1. Pili, palili i podpalili

  Dzielnicowi zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w Śremie doprowadzili do pożaru pustostanu. Kompletnie nieodpowiedzialny 25-letni mieszkaniec Lubonia oraz jego 46-letni bezdomny kompan wypili dużo alkoholu, co miało wpływ na to, że nieostrożnie obchodzili się z papierosami, które palili i w ten sposób zainicjowali zapłon materiałów palnych. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem, gdzie policjanci z zespołu ds. wykroczeń skierują wnioski o ich ukaranie.

 2. Brawa dla seniorów z Dolska, Brodnicy i Nochowa – nie dali się oszukać

  Seniorzy z Dolska, Brodnicy i Nochowa wzorowo zareagowali na oszustów, którzy próbowali wyłudzić od nich pieniądze. Brawa dla naszych mieszkańców … Policjanci cały czas ostrzegają i przypominają o tym, że Policja NIGDY nie prosi o pieniądze.

 3. Poszukiwany listami gończymi przyjechał do dziewczyny i wpadł w ręce policjantów

  Policjanci ze śremskiej patrolówki zatrzymali poszukiwanego 23-latka, za którym wydane były listy gończe. Młody mężczyzna przyjechał do swojej dziewczyny mieszkającej w Śremie aż z województwa śląskiego, gdzie od kilku już lat skutecznie ukrywał się i nie zgłaszał do odbycia kar pozbawienia wolności za napad, kradzieże i włamania. Funkcjonariusze prewencji zauważyli go, kiedy załatwiał potrzebę fizjologiczną w centrum Śremu, przy sklepie. Teraz czeka go dwa i pół roku w Areszcie Śledczym w Poznaniu.

 4. Od rana z 3 promilami za kierownicą

  Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał w sobotni poranek kierujący Seatem Ibizą, który z piskiem opon wjechał na stację paliw w Dolsku. Dzięki obywatelskiej postawie pracownicy stacji, która zabrała kompletnie nieodpowiedzialnemu kierowcy kluczyki od samochodu oraz błyskawicznej reakcji policjantów drogówki sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Być może dzięki tej wspólnej interwencji nie doszło też do tragedii.

 5. Kryminalni zabezpieczyli 20 tysięcy sztuk papierosów bez akcyzy

  Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zabezpieczyli ponad 7 tysięcy sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy oraz ponad 12 tysięcy sztuk luźnych papierosów bez nazwy. Funkcjonariusze zatrzymali też 47-latka, który przechowywał ten nielegalny towar i naraził Skarb Państwa na straty w wysokości 22 370 złotych. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

 6. Areszt dla podejrzanych o znęcanie się

  Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o psychiczne i fizyczne znęcanie się. 45-letni mieszkaniec gminy Dolsk usłyszał zarzut znęcania się nad swoimi rodzicami, a 24-letni mieszkaniec Śremu zarzut znęcania się nad partnerką. Sąd na trzy miesiące tymczasowo aresztował obu mężczyzn.

 7. Pamiętajmy, jeden telefon może uratować czyjeś życie

  Jak co roku, w chwili gdy temperatury na zewnątrz spadają, policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy.

 8. Rowerzysta wjechał wprost pod samochód osobowy

  Jak powinien postępować rowerzysta na przejściach dla pieszych? Rowerzysta powinien zejść z roweru i przeprowadzić go po przejściu. Niestety, nie uczynił tego 83-letni śremianin, który wczoraj (23 listopada) około godz. 09.10, w Śremie na ulicy Chłapowskiego kierując rowerem przejeżdżał przez oznakowane przejście dla pieszych i wjechał wprost pod nadjeżdżający pojazd marki Renault Scenic.

 9. Wyniki naboru na stanowisko Inspektora Referatu Administracyjno – Gospodarczego

  W Komendzie Powiatowej Policji w Śremie przeprowadzono nabór na stanowisko Inspektora Referatu Administracyjno – Gospodarczego - OGŁOSZENIE NR 68938. Zatrudniony zostanie Pan Przemysław Nurek.

 10. Zapraszamy na Insta Wielkopolskiej Policji - my też tam jesteśmy

  Surfujecie po Internecie i zastanawiacie się, gdzie Was jeszcze nie było i co można obejrzeć? A widzieliście już Insta Wielkopolskiej Policji?