KPP Śrem

Ważne informacje - 5 artykułów

Najczęściej czytane

 1. Podpalił dla zabawy i nie żyje człowiek

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali 31-letniego bezdomnego mężczyznę, który spowodował pożar w następstwie którego śmierć poniósł 37-letni, również bezdomny, mężczyzna. Sprawca, najpierw ukradł paliwo ze stacji paliw, a następnie postanowił je wykorzystać, aby zrobić ognisko wokół kompana śpiącego w pustostanie. Dla zabawy wrzucał też do palącego się ogniska niedopałki papierosów. W efekcie 37-latek miał poparzone 90 procent ciała i zmarł w szpitalu. Na wniosek Policji i prokuratury sąd zastosował wobec 31-latka areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

 2. „Kryształowe Gwiazdy” dla Krzysztofa Stajkowskiego i Tomasza Kamińskiego

  St. asp. Krzysztof Stajkowski oraz asp. Tomasz Kamiński ze śremskiej Policji zostali dziś (16 marca) uhonorowani „Kryształową Gwiazdą”. To prestiżowe wyróżnienie, przyznawane za ratowanie zdrowia i życia ludzkiego, policjanci odebrali z rąk mł. insp. Konrada Bartłomiejczaka I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Śremie oraz kom. Piotra Nowackiego Przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów.

 3. Tragiczny w skutkach wypadek na drodze relacji Marianowo - Grabianowo

  Dziś (1 kwietnia), na drodze relacji Marianowo - Grabianowo, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący Renault Scenic na łuku drogi w prawo zjechał na lewe pobocze i przodem pojazdu uderzył w betonowe ogrodzenie posesji. W wyniku zdarzenia kierujący samochodem oraz pasażer ponieśli śmierć na miejscu.

 4. Dzielnicowi zatrzymali 22-latka z narkotykami

  Śremscy dzielnicowi zatrzymali 22-latka z narkotykami. Mężczyzna usłyszał zarzut i przyznał się do posiadania zabronionego towaru. Mimo młodego wieku był już notowany za przestępstwa narkotykowe. Wcześniej posiadał ziele konopi, amfetaminę oraz tabletki ecstacy oraz sprzedawał narkotyki, także małoletnim. Teraz jego kolejna sprawa również znajdzie swój finał w sądzie.

 5. Tragiczny w skutkach wypadek na drodze relacji Marianowo - Grabianowo

 6. Kolejny poszukiwany listem gończym zatrzymany

  Śremscy kryminalni na terenie Śremu zatrzymali poszukiwanego listem gończym. 43-letni śremianin ukrywał się blisko półtora roku uciekając przed tymczasowym aresztowaniem zastosowanym wobec niego w ramach sprawy związanej z przestępstwem niealimentacji.

 7. Kierujący VW T4 nie zastosował się do sygnału świetlnego

  Weekend przed nami, uważajcie na drogach! Wczoraj (25 marca), na obwodnicy Śremu, 25-latek kierujący VW T4, nie zastosował się do wskazań sygnalizatora świetlnego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w hyundaia, a następnie jeszcze w Opla Movano.

 8. Poznaj swojego dzielnicowego! – Mł. asp. Mateusz Snela

  W związku z akcją pt. „Poznaj swojego dzielnicowego!”, która realizowana jest w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”, na stronie internetowej Portalu Śremskiego ukazał się kolejny materiał, tym razem, dotyczący mł. asp. Mateusza Sneli.

 9. „Kryształowe Gwiazdy” dla czterech śremskich policjantów

  Sierż. Martyna Wawrzyniak i sierż. szt. Marcin Szubarga ze śremskiej Policji zostali wczoraj uhonorowani „Kryształową Gwiazdą”. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane za ratowanie zdrowia i życia ludzkiego, policjanci odebrali podczas symbolicznej uroczystości, która odbyła się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Z uwagi na sytuację pandemiczną nadinsp. Piotr Mąka oraz mł. insp. Andrzej Szary spotkali się tylko z kilkoma funkcjonariuszami, ale w gronie laureatów, którzy otrzymają „Kryształową Gwiazdę” jest jeszcze dwóch policjantów ze Śremu - st. asp. Krzysztof Stajkowski i asp. Tomasz Kamiński.

 10. Komendant awansował policjantów

  Szef śremskiej Policji insp. Sławomir Jądrzak, wspólnie ze swoim I Zastępcą mł. insp. Konradem Bartłomiejczakiem, awansował trzech policjantów. Dwóm powierzył pełnienie obowiązków na najwyższych stanowiskach kierowniczych w Wydziale Prewencji, a trzeciemu powierzył pełnienie obowiązków Eksperta Zespołu ds. Kadr i Szkolenia.