KPP Śrem

Wykaz punktów kontroli autobusów
Chcesz zgłosić? Skorzystaj ze wzoru!
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
Jeżdżę wzorowo punkty sprawdzam cyfrowo
HIV/AIDS
FUNDACJA POMOCY WDOWOM I SIEROTOM PO POLEGŁYCH POLICJANTACH
Dopalacze kradną życie

Najczęściej czytane

 1. #Gaszynchallenge - śremscy policjanci dla Wojtusia - video

  Policjanci i pracownicy cywilni z Komendy Powiatowej Policji w Śremie włączyli się do akcji #Gaszynchallenge „pompującej” konto dla chorego Wojtusia. Śremscy stróże prawa wykonali sportowe zadanie i wpłacą zebrane pieniądze na lek dla chłopczyka. Mundurowi nominowali też do wykonania zadania kolejne cztery instytucje.

 2. Złodziejski duet zatrzymany

  Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie namierzyli i zatrzymali dwóch złodziei, 26-latka i jego 14-letniego wspólnika. Amatorzy cudzej własności weszli do domu jednorodzinnego w gminie Książ Wielkopolski i ukradli biżuterię oraz zegarki o łącznej wartości blisko 6 000 złotych. Funkcjonariusze odzyskali większość zrabowanego mienia, które już wróciło do pokrzywdzonej. Sprawcy usłyszeli zarzuty i teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

 3. Skuterem po wodzie

  Masz skuter wodny i już planujesz wodne wojaże? A może myślisz o spróbowaniu tej emocjonującej aktywności? Jeśli tak, koniecznie przeczytaj dobre rady policjantów z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu.

 4. Włamywacz ustalony i zatrzymany

  Kryminalni ze Śremu szybko namierzyli i zatrzymali 61-letniego włamywacza, który z przyczepy campingowej ukradł sprzęt oraz akcesoria kuchenne, narzędzia do drobnych prac remontowych, a nawet pościel. Sprawca usłyszał już zarzut i teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności.

 5. UWAGA! Dobór do służby w Policji

  Informujemy, że w Zespole Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wznowiona została procedura w zakresie realizacji poszczególnych etapów doboru do służby w wielkopolskiej Policji, o których mowa w art. 25 ust. 2 pkt 1 do 8 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2020 r. poz. 360).

 6. Kolizja z udziałem rowerzysty

  Wczoraj, po południu, na skrzyżowaniu w Zbrudzewie doszło do zderzenia rowerzysty z Renault Clio. Z ustaleń policjantów drogówki wynika, że kierujący rowerem, skręcając w lewo, nie upewnił się co do możliwości bezpiecznego wykonania tego manewru i doprowadził do zderzenia z samochodem. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. Wszystko wskazuje na to, że kierujący jednośladem doznał ogólnych potłuczeń. Skończyło się mandatami i punktami karnymi dla obu kierujących. Przy tej okazji przypominamy o podstawowych zasadach korzystania z dróg przez rowerzystów.

 7. Wsypali cukier i uszkodzili samochód

  Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie namierzyli i zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy uszkodzili samochód Opel Vectra. Sprawcy wsypali cukier do zbiornika paliwa i doprowadzili do uszkodzenia silnika oraz jego podzespołów. Straty wynoszą blisko 3 000 złotych. Wandale usłyszeli już zarzuty i teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

 8. Poszukiwany listem gończym ukrywał się w Poznaniu

  Dziś, kryminalni ze Śremu na terenie Poznania zatrzymali poszukiwanego listem gończym, 33-letniego mężczyznę, który ukrywał się i nie zgłaszał do odbycia kary pozbawienia wolności. Teraz zatrzymany kilka miesięcy spędzi w Areszcie Śledczym w Poznaniu za popełnione w przeszłości przestępstwo kierowania gróźb wobec innej osoby.

 9. Przed nami wakacje – rodziców prosimy o czujność

  Policjanci z zespołu ds. nieletnich skierowali do sądu rodzinnego sprawę 16-latka, który uszkodził ekran dotykowy tankomatu na stacji paliw w gminie Książ Wielkopolski powodując straty w wysokości ponad 5 000 złotych. W związku z rozpoczynającymi się wakacjami do rodziców wszystkich uczniów apelujemy o wzmożenie czujności i nadzoru nad dziećmi. Wspaniały czas wypoczynku i zabawy, radości i beztroski, może być również czasem szalonych pomysłów, nawet takich, które zagrażają życiu i zdrowiu.

 10. Kierujący na podwójnym gazie ujęty przez poszukiwanego recydywistę

  Wczoraj, policjanci śremskiej drogówki zatrzymali dwóch mężczyzn. Pierwszy z nich prowadził samochód mając blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Drugi ujął tego nietrzeźwego kierowcę, jednak okazało się, że jest poszukiwany przez sąd, bowiem nie stawia się do odbycia kary pozbawienia wolności za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości pomimo wcześniejszego już skazania za to przestępstwo.